Connect with Us

Familja Sojer mësojnë se Xhenet është vajza e Arzus, ja ç’do ndodhë sot

Life Style

Familja Sojer mësojnë se Xhenet është vajza e Arzus, ja ç’do ndodhë sot

Publikuar

-

Arzu përballet me Xhenetin. Arzu i kërkon falje Xhenetit dhe e përqafon. Xhenet nuk e pranon faljen e saj. Arzu ulet në gjunjë duke qarë. Xhenet e pyet Arzun pse e braktisi. Arzu i thotë se nuk kishte asnjë faj. Ajo përkëdhel Xhenetin. Xhenet e përlotur i tregon vuajtjet që ka kaluar pa pasur nënën pranë. Arzu i kërkon sërish falje Xhenetit. Selim gjen Xhenetin duke folur me Arzun. Melisa shkon tek të tjerët dhe duke qarë u thotë se e humbi nënën e saj. Të gjithë mblidhen rreth Arzus dhe Xhenetit. Arzu i premton Xhenetit se asgjë nuk do të jetë si më parë dhe nuk do ta lërë kurrë. Xhenet i thotë se do e urrejë çdo ditë atë dhe faktin që është vajza e saj.

Të gjithë tronditen kur dëgjojnë që Xhenet është vajza e Arzus. Xhenet e mohon Arzun si nënë dhe thotë se nëna e saj ka vdekur. Xhenet largohet me Selimin. Arzu i shkon nga pas Xhenetit dhe i lutet. Xhenet dhe Selim largohen me makinë. Arzu kthehet në shtëpi. Mahir i gjuan me shpullë. Melisa shtyn Mahirin dhe mbron Arzun. Familja kërkon llogari nga Arzu. Sema thotë se Arzu është e lidhur me Kajan dhe se e ka parë vetë me sy të takohen në shtëpinë e tij. Arzu e mohon dhe thotë se nuk e ka tradhëtuar kurrë Mahirin. Sema përzë Arzun nga shtëpia. Melisa kërcënon Semën. Selim i thotë Xhenetit se do flasë me Arzun pasi ajo e ka një arsye pse e ka braktisur. Xhenet mendon se Selim nuk e kupton dhe i thotë se nuk ka nevojë për të. Sema thërret avokatin dhe urdhëron Arzun të firmosë për të dhënë të gjitha aksionet e saj. Arzu nuk firmos dhe i thotë Semës se ka punuar për të fituar. Sema i gjuan në shpullë Arzus.

Aktualitet

Rreziku i mbajtes së ushqimeve në frigorifer/ Ja cilat duhet t’i hiqni urgjentisht

Publikuar

-

Keni dëgjuar se buka duhet të mbahet në frigorifer që mos të prishet? E keni gabim.  Sipas ekspertëve lista e mëposhtme e ushqimeve nuk duhet mbajtur kurrë në frigorifer.

Përshembull, jemi të sigurtë se në frigoriferin tuaj tani, ka plot ushqime që s’e kanë vendin aty. Madje, po i prishni nëse i lini edhe më. Cilat janë këto ushqime?

 

Qepët: Zënë myk dhe squllen

 

Salca pikante: Shumica prej tyre mund të ruhen në dollap deri në 3 vjet

 

Borziloku: Fishket dhe absorbon aromat e mjedisit përreth

 

Patatet: Bëheni si me rërë, gjë që ndikon në shijen e tyre

 

Alkooli: Duhet ruajtur në temperaturën e dhomës

 

Buka: Ndonëse na është thënë që një bukë e vendosur në frigorifer, mund të qëndrojë për ditë të tëra dhe të konsumohet pa problem më pas, e vërteta është ndryshe. Thahet!

 

Mjalti: Në frigorifer mjalti kristalizohet dhe bëhet më i trashë shumë më shpejt

 

Domatet: Humbasin shijen dhe cilësinë

 

Shalqini: Humbet antioksidantët

 

Hudhra: Ju dalin filiza dhe myken

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

200 milionë dollarë fitime/ Njihuni me filmin i cili po “pushton” kinematë botërore

Publikuar

-

2 javë më parë në kinematë botërore u shfaq prodhimi kinematografik “The Lion King” i cili është pritur me padurim nga fansat e filmave të animuar.Filmi po korr shumë sukses edhe për shkak të pranisë së Beyonces në rolin e Nalës.

Mësohet se gjatë të premtes që lamë pas nga transmetimi i filmit në kinema janë fituar 78.5 milionë dollarë dhe pritet që deri në fund të javës të kapë shifrën prej 200 milionë dollarësh.

Për pak pritet që ky film të kalojë edhe fitimet e risjelljes së filmit të animuar “Aladdin”, premiera e të cilit ishte në maj të këtij viti.

Më parë rekordin për filmin më të shitur e mbante “Beauty and The Beast”, ku vetëm në një fundjavë u fituan 175 milionë dollarë.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nuk pushojnë duke folur/ Cilat janë shenjat më “llafazane” të horoskopit?

Publikuar

-

A bëni pjesë edhe ju në listën e llafazanëve më të mëdhenj në horoskop?

Zbulojeni më poshtë .

Binjakët

Binjakët mendojnë shumë. Në çdo tavolinë ata janë personat që flasin më shumë dhe ju mund ta dalloni lehtësisht një Binjak në bisedë e sipër.

Shigjetari

Personat e lindur në kët shenjë janë të sinqertë dhe entuziastë. Në bisedë kërkojnë protagonizëm dhe janë plotë me humor. Mos prisni kurrë një Shigjetar të heshtur.

Peshqit

Për Peshqit çdo gjë është një shfaqje. Ata pëlqejnë të tregojnë histori, të bëjnë demonstrime madhështore dhe të kënaqin turmat. Impulsiv dhe elokuentë, të lindurit në shenjën e Peshqve do thonë çfarë ju vjen në mendje. Ata thjesht nuk i mbajnë dot gjërat përbrenda dhe kjo reflektohet më së miri në një bisedë. Prisni debate të forta dhe të gjata me ta sepse e kanë pasion.

LEXO TE PLOTE