Connect with Us

‘Eurovizioni’ do përjetohet ndryshe këtë vit, zbulohet surpriza e Jonida Maliqit dhe kryebashkiakut

Kryesore Show Biz

‘Eurovizioni’ do përjetohet ndryshe këtë vit, zbulohet surpriza e Jonida Maliqit dhe kryebashkiakut

Publikuar

-

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë të ditur ditën e sotme surprizën e madhe që ka përgatitur prej ditësh në bashkëpunim me këngëtaren Jonida Maliqi. Krahas fotove me këngëtaren, kryetari i bashkisë së kryeqytetit ka njoftuar që këtë vit, Eurovizioni do përjetohet ndryshe në Shqipëri. “Kemi një surprizë të paparë me @jonidamaliqi për @eurovision! Teksa ajo shkon të na përfaqësojë në Izrael, ne do të kemi një festë mbështetëse të paparë në sheshin “Skënderbej”. FORCA JONÇE”,-ka shkruar ai, vetëm pak orë më parë.

Këtë vit, përfaqësuese në festivalin e rëndësishëm europian do të jetë Joinda Maliqi me këngën ‘Ktheju Tokës’. Përfaqësimi nga këngëtarja e njohur është pritur me shumë entuziazëm nga publiku dhe për të treguar mbështetjen ndaj saj, pritet që kjo nismë të mbështetet nga të gjithë qytetarët.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: