Connect with Us

Moda në zi! Ndahet nga jeta ikona e “Chanel”, Karl Lagerfeld

Kryesore Show Biz

Moda në zi! Ndahet nga jeta ikona e “Chanel”, Karl Lagerfeld

Publikuar

-

Një lajm i trishtë për të gjithë adhuruesit e modës!

Ikona e “Chanel”, dizajnuesi Karl Lagerfeld është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare.

Drejtor kreativ i “Chanel” vdiq të martën, më 19 shkurt sipas revistës franceze “Closer”, pasi vuante nga një sëmundje prej javësh.

Lagerfeld kishte munguar në dy shfaqjet Haute Couture të “Chanel” në Paris më 22 janar, por kompania kishte lajmëruar se 85-vjeçari ndihej vetëm i lodhur.

Në një deklaratë të publikuar pasi humbi shfaqjen e dytë, u tha:

 “Z. Lagerfeld, drejtor artistik i ‘Chanel’, i cili u ndje i lodhur, i kërkoi Virginie Viard, drejtoreshës së studios krijuese të shtëpisë, ta përfaqësonte atë.”

Kjo ishte hera e parë që ai kishte humbur një nga sfilatat duke munguar në pasarelë.

Karl ka qenë në krye të shtëpisë së modës, themeluar nga “Coco Chanel”, për më shumë se tre dekada, duke prodhuar më shumë se 8 koleksione çdo vit.

Ai ishte i njohur për veshjen e tij të përhershme: një kostum i zi me flokët e thinjur të kapur bisht, dorashka dhe syze të errëta.

Mediat shkruajnë se Karl u nda nga jeta si një profesionist i vërtetë, pasi deri në ditët e fundit ka dhënë këshilla për sfilatën e “Fendi”-t në Milano.

Nuk dihet se kë ka pasur pranë në momentet e fundit pasi kohë më parë Karl ka deklaruar se nuk ka familje dhe se preferon të shoqërinë e modelëve të rinj më tepër sesa atë të të afërmve.

“Unë i shoh ata si familje. Unë nuk kam fare familje, prandaj është mirë të kesh djem, por pa probleme të pakëndshme që mund të krijojnë djemtë”.

“Është një zgjedhje, nuk është një detyrim. Kam një motër në Amerikë që nuk e kam parë për 40 vjet. Fëmijët e saj kurrë nuk më dërgojnë ndonjë kartolinë Krishtlindjeje”, është shprehur ai para 4 viteve.

Megjithatë, Karl do të njihet gjithnjë si një legjendë që la gjurmë të rëndësishme në familjen e madhe të modës!

U prehsh në paqe Karl!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: