Connect with Us

Do buzëkuq mat pa shpenzuar para? 3 truke si ta realizosh

Fashion

Do buzëkuq mat pa shpenzuar para? 3 truke si ta realizosh

Publikuar

-

Java e modës sollën dy trende për buzët: Zgjidhni ngjyrë të errët dhe buzëkuqin mat.

Vishja e errët është shumë lajkatare, ajo nuk është e nuancës e frikshme dhe nuk ka orare të ndara se kur mund ta vendosni. Dhe njëkohësisht është më ngacmuese se e kuqja klasike.

Hapi i parë:

00

Aplikoni buzëkuqin, duke e ndarë buzën në katër gjysma. Në fillim aplikojeni nga jashtë brenda, fillimisht të poshtmen dhe më pas të sipërmen.

Hapi i dytë:

01

Linjat e buzës të mjegullta janë në modë, kështu që shmangni të bëni një gjë shumë perfekte. Ky hap ka të bëjë më shumë me preferencat personale. Përdorni një laps buzësh që i shkon buzëkuqit dhe nëse doni zmadhojini pak buzët, por mos e teproni.

Hapi i tretë:

02

Ideja e kadifes arrihet përmes pudrës ose një pluhuri të ngjashëm me ngjyrën e buzëkuqit, që mund ta përhapni me furçë.

tomboybeautymattelipharpersbazaar

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTOT- Modelja e famshme nuk ndalet/ Shfaqet më seksi se kurrë me bikini

Publikuar

-

Nga

Modelja e famshme Emily Ratajkowksi ka ndezur rrjetin teksa ka pozuar me rroba banjo duke treguar edhe një herë linjat e saj perfekte. Modelja ka publikuar këtë veshje që është pjesë e koleksionit më të ri të saj dhe duket tejet seksi teksa i reklamon ato. Bukuroshja duket se ka gati linjën e saj të […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Sfida më e re që po “pushton” Instagramin/ Si të ktheni jastëkun në fustan

Publikuar

-

Nga

Personazhet e njohur dhe kryesisht bloggeret kanë realizuar sfidën më të fundit të ‘Instagram-it’. Angelina Kotorri, Sarah Berisha janë disa nga bloggeret që e “përqafuan” menjëherë këtë sfidë. Të “veshësh” jastëkun e gjumit me një rrip në mes dhe çantën në krahë, është trendi më i fundit në rrjetet sociale. Me jastëkët shumëngjyrësh, gotat e […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: