Connect with Us

“Faleminderit që nuk më trajtove si një varëse rrobash ecëse!” Modelja shqiptare bën dedikimin e ndjerë për Karl Lagerfeld

Kryesore Show Biz

“Faleminderit që nuk më trajtove si një varëse rrobash ecëse!” Modelja shqiptare bën dedikimin e ndjerë për Karl Lagerfeld

Publikuar

-

Legjenda e botës së modës, Karl Lagerfeld, u nda nga jeta sot në moshën 85-vjeçare, duke lënë pas trende dhe shprehje të paharrueshme.

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj, ndan publikisht disa nga momentet e saj nga sfilatat e “Chanel”, por edhe kujton në mënyrën më të veçantë njohjen me dizajnuesin ikonë.

Ajo tregon se ishte trajtuar në mënyrën më miqësore nga Karl, i cili gjithmonë ishte kujdesur që të dinte më shumë për kulturën e vendit të origjinës së saj.

Madje Emina sjell në mendje se dizajnuesi e krahasonte me sopranon e bukur amerikano-greke, Maria Callas.

Maria Callas

“Më keni quajtur Maria Callas kur as nuk e dija kush ishte ajo. Çfarë nderi ishte të kaloja gjithë ato vite pranë jush dhe krijimtarisë suaj, faleminderit që gjithmonë më trajtove si qenie njerëzore dhe nuk më trajtove vetëm si një varëse rrobash ecëse, por gjithmonë më ke pyetur për të kaluarën dhe kulturën time dhe bëje shaka dhe ndaje (kujtime nga) udhëtimet e tua. (Këto janë disa nga shfaqjet më të preferuara të modës të Chanel ku kam sfiluar)”, shkruan në postimin e saj Emina.

Prej kohësh modelja shqiptare është shkëputur nga bota e modelingut, për t’iu përkushtuar familjes së saj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: