Connect with Us

Tre fjalitë që çdo prind duhet t’ja thotë fëmijës

Kuriozitete

Tre fjalitë që çdo prind duhet t’ja thotë fëmijës

Publikuar

-

frazat qe cdo prind duhet tja thote femijes

Bëj zgjedhjen tënde unë do të jem aty gjithmonë. Kam besim tek ti

Kjo është një afirmim shumë i fortë, fjali të tilla e ushqejnë fëmijën me besim dhe me kurajo. Ai në këtë mënyrë do të mund të marrë vendime në jetë dhe nuk do të ketë frikë nga gabimet, pasi e di që ju do të jeni gjithmonë aty për ta mbështetur.

Je  gjithmonë në mendimet e mia

Në ditët e sotme, kur prindërit janë të mbushur me angazhime, t’i thuash fëmijës që e mendon gjithmonë, mund ta bëjë atë të ndjehet mirë si dhe  të kuptojë që ka shumë vlerë për ju.

Ti je gjëja më e mirë që më ka ndodhur

Një deklaratë kaq  e sinqertë është thjesht demostrimi që çdo fëmijë duhet të marrë nga prindërit e tij. T’i tregosh fëmijës sa shumë e do dhe sa shumë e vlerëson do të përmirësojë jëtën e tij në çdo moment./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lë punën në bankë për palestrën/ Kjo është modelja që po “fikson” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000. Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram. 30-vjecarja e lindur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE