Connect with Us

Tre ndryshimet  e vogla që do t’ju përmirësojnë jetën

Kuriozitete

Tre ndryshimet  e vogla që do t’ju përmirësojnë jetën

Publikuar

-

8 mesime jete

Qetësohu

Ritmi i jetës në qyetetet e mëdha është shumë i shpejtë dhe mund të jetë torturues në disa raste. Të ndjekësh një rritëm të shpejtë, jo vetëm të lodh por edhe shërben si indikator për fillimin e situatave të ankthit. Kështu që provo të ngadalësosh pak fluksin e jetës tënde në mënyrë që të kesh dhe kohë për t’u relaksuar.

Largohu nga njerëzit negativë

Ndoshta duket pak  grij si situatë, por e vërteta është që sa më afër personave negativë të jesh aq më shumë energji konsumon. Kështu që duhet të largoni personat negativë në mënyrë që të konservoni energjinë që ju duhet për të përballuar jetën e rrëmujshme të qytetit.

Shijo ushqimin

Kjo është një nga mënyrat më të shpejta që ndihmojnë në përmirësimin e jetës. Sa herë që të shkosh të ushqehesh, mundohu që të angazhosh te pesta shqisat në menyrë që ta shijosh ushqimin ashtu siç duhet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: