Connect with Us

Tre ndryshimet  e vogla që do t’ju përmirësojnë jetën

Kuriozitete

Tre ndryshimet  e vogla që do t’ju përmirësojnë jetën

Publikuar

-

8 mesime jete

Qetësohu

Ritmi i jetës në qyetetet e mëdha është shumë i shpejtë dhe mund të jetë torturues në disa raste. Të ndjekësh një rritëm të shpejtë, jo vetëm të lodh por edhe shërben si indikator për fillimin e situatave të ankthit. Kështu që provo të ngadalësosh pak fluksin e jetës tënde në mënyrë që të kesh dhe kohë për t’u relaksuar.

Largohu nga njerëzit negativë

Ndoshta duket pak  grij si situatë, por e vërteta është që sa më afër personave negativë të jesh aq më shumë energji konsumon. Kështu që duhet të largoni personat negativë në mënyrë që të konservoni energjinë që ju duhet për të përballuar jetën e rrëmujshme të qytetit.

Shijo ushqimin

Kjo është një nga mënyrat më të shpejta që ndihmojnë në përmirësimin e jetës. Sa herë që të shkosh të ushqehesh, mundohu që të angazhosh te pesta shqisat në menyrë që ta shijosh ushqimin ashtu siç duhet./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE