Connect with Us

Dhjetë këshilla për të pasur një lidhje perfekte

Kuriozitete

Dhjetë këshilla për të pasur një lidhje perfekte

Publikuar

-

lidhje perfekte keshilla

Shpesh lidhjet janë thika me dy presa, në momentin kur nuk di të reagosh në situata të caktuara ato mund të shëndrrohen në makthe mbytëse. Më poshtë ju sjellim një listë me gjërat që duhet të bëni për të mos e shëndrruar lidhjen tuaj në makth.

Gjithçka që fillon shpejt , mund të përfundojë po aq shpejt

Pasioni ekstrem një ditë do zhduket

Një lidhje nuk është e thjeshtë si të pish një kafe

Mos bëj gjithçka vetëm duke menduar se partneri është dakord

Mos bëj pyetje kot

Mos e trajto me prioritet nëse ti nuk je po aq e rëndësishme për të

Përdor mendjen, jo vetëm zemrën për të njohur më mirë partnerin dhe veten

Mos bëj asgjë për ti tërhequr vëmendjen, ji vetvetja!

Mos humb kohë me skena të kota xhelozie

Përdor edhe heshtjen për të komunikuar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: