Connect with Us

Shprehjet më të bukura të Coco Chanel, ikona e pakohë e modës

Kuriozitete

Shprehjet më të bukura të Coco Chanel, ikona e pakohë e modës

Publikuar

-

coco chanel

Coco Chanel, një nga stilistet më me ndikim të të gjitha kohërave. Ikona e stilit francez ripërcaktoi modën e grave duke ofruar një alternativë të re por elegante në mesin e veshjeve kufizuese të shekullit të 20-të. Coco nuk ishte e njohur vetëm për skicat dhe trashëgiminë që i la botës së modës, por edhe për mprehtësinë dhe fjalët e saj të urta. Më poshtë do të listojmë disa nga shprehjet më të famshme të saj

Gjërat më të rëndësishme në jetë janë falas, të dytat janë shumë, shumë të shtrenjta

 

Moda nuk ka të bëjë vetëm me një fusta. Moda është në qiell, në rrugë… Stili ka të bëjë me idetë, mënyrën si jetojmë, me gjërat që ndodhin

 

“Për të qenë i pazëvendësueshëm duhet të jesh gjithnjë ndryshe”

 

“Akti më i guximshëm është të mendoni për veten tuaj. Me zë të lartë. ”

 

“Aksesorët, çfarë shkence! Bukuria, çfarë “arme”! Modestia, çfarë elegance! ”

 

“Mos e kaloni kohën duke parë një mur, duke shpresuar ta transformoni atë në një derë.”

 

Trendet harrohen,  stili është ai që mbetet

 

Një vajzë duhet të jetë : Kush dhe çfarë të dojë ajo

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: