Connect with Us

Vjen alarmi/ Ky do të jetë gripi më i keq i 20 viteve të fundit

Life Style

Vjen alarmi/ Ky do të jetë gripi më i keq i 20 viteve të fundit

Publikuar

-

gripi me i keq ne 20 vjet

Jemi  në mes të dimrit dhe shpesh kjo kohë është sinonim i gripit dhe ftohjeve. Gjithsesi 2019 mund të jetë një nga vitet më të këqija sa i takon gripit. Sipas ekspertëve ky do të jetë gripi më i keq në 20 vitet e fundit.

Gripi i sivjetshëm  ka simptoma si temperature më e lartë se 39 gradë, dhimbje kockash dhe artikulacionesh. Nga ana tjetër të prekurit ndjejnë dhe dhimbje fyti si dhe  rrjedhje  sekrecionesh nga hunda.

Për të shmangur gripin këshillohet që të shmangni vendet publike në të cilat mund të ketë dhe mbartës të gripit. Këshillohet që fëmijët e sëmurë të qëndrojnë në shtëpi, nga ana tjetër edhe personat që punojnë në kompani të mëdha nëse sëmuren duhet të qendrojnë në shtëpi në mënyrë që të shmangin edhe infektimin e kolegëve të tyre./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: