Connect with Us

Kanceri i mushkërive/ Shenjat që japin alarmin

Life Style

Kanceri i mushkërive/ Shenjat që japin alarmin

Publikuar

-

diete mushkeri te shendetshme

Vështirësi në frymëmarrje

Mungesa e frymëmarrjes vjen si rezultat i bllokimit të mushkërive nga masa tumorale. Në këtë rast bllokimi mund të vijë edhe si pasojë e një lëngu që prodhohet në mushkëri nga tumoret pulmonare. Personat e prekur nga  tumoret pulmonare gjithashtu mund të ndjejnë edhe dhimbje dhe shtrëngime në kraharor gjatë kryerjes së aktiviteteve të zakonshme si ngjitja e shkallëev, apo një ecje e thjeshtë.

Dhimbje në gjoks

Dhimbja në gjoks, në shpatulla dhe në shpinë mund të jetë indikator për një sërë problemesh shëndetësore, përfshi këtu edhe kancerin e mushkërive. Ndaj dhe një dhimbje e tillë nuk duhet injoruar kurrë.

Zhurmë në frymëmarrje

Kur rrugët  e frymëmarjes bllokohen, shtrëngohen dhe formojnë një lloj fishkëllime  gjatë frymëmarrjes. Zhurma e tillë gjatë frymëmarrjes mund  të jetë edhe shenjë e astmës ose e ndjonjë alergjie, gjithsesi për të përjashtuar ccdo lidhje me kancerin e mushkërive këshillohet të bëni një vizitë tek mjeku./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

9 veprimet e turpshme që nuk duhet të bëni në vendet e huaja

Publikuar

-

Nga

Thënia e vjetër, “Kur jeni në Romë, bëni siç bëjnë romakët”, vazhdon të jetë e vërtetë kudoKur udhëtoni në një shtet tjetër, duhet të tregoni kujdes dhe të mësoni të gjitha gjërat që duhet të bëni dhe nuk duhet të bëni. Është më shumë e përshtatshme të dini ato që nuk duhet të bëni në […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Partnerë perfekt/ 7 arsyet pse meshkujt gjermanë janë idealët për vajzat

Publikuar

-

Nga

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, trup i gjatë dhe një stil të bukur veshje  janë disa prej tipareve që gratë shikojnë dhe pëlqejnë tek një mashkull. Por më e rëndësishmja, dëshirojnë dikë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Janë gati të nisin një jetë të re/ Këto janë shenjat më aventureske të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Shigjetari Shigjetari e adhuron të vizitojë vende të reja dhe të përjetojë eksperienca të reja. E jetojnë jetën si të ishte dita e fundit. Të vizitosh vende të reja për ta do të thotë të testosh durimin dhe kjo u vlen në jetën e tyre. Binjakët Do të sillte shumë përfitime në jetën e binjakëve […]

LEXO TE PLOTE