Connect with Us

Facebook, Instagram apo YouTube: Çfarë duan më shumë shqiptarët në 2019-ën?

Kuriozitete

Facebook, Instagram apo YouTube: Çfarë duan më shumë shqiptarët në 2019-ën?

Publikuar

-

Ndonëse jetojmë në epokën e lavdishme të Instagram-it, Facebook duket se ende nuk e ka humbur shkëlqimin e tij.  Për shqiptarët, vazhdon të jetë rrjeti social më e përdorur. Edhe pse në dukje i gjithë fokusi i të rinjve është përqendruar tek Instagram-i dhe platforma të ngjashme me të, të dhënat flasin ndryshe.

Sipas Monitor, media italiane Il Sole 24 ka publikuar hartën botërore të rrjeteve sociale për vitin 12 dhe nuk ka ndryshime të mëdha krahasuar me atë të një viti më parë.

Facebook vijon të rritet me 2.3 miliardë përdorues.

PHOTO COURTESY OF MONITOR

Përpos faktit që në vendin tonë njerëzit janë po aq të dhënë pas Facebook-ut, ky rrjet social është shumë i përhapur në Amerikën e Veriut dhe Jugut, Europë, Afrikë, Indi dhe Australi.

Përsa i përket vendit tonë, përdoruesit e internetit pjesën më të madhe të kohës, (49%) e shpenzojnë në Facebook, duke vijuar më tej më YouTube.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: