Connect with Us

Facebook, Instagram apo YouTube: Çfarë duan më shumë shqiptarët në 2019-ën?

Kuriozitete

Facebook, Instagram apo YouTube: Çfarë duan më shumë shqiptarët në 2019-ën?

Publikuar

-

Ndonëse jetojmë në epokën e lavdishme të Instagram-it, Facebook duket se ende nuk e ka humbur shkëlqimin e tij.  Për shqiptarët, vazhdon të jetë rrjeti social më e përdorur. Edhe pse në dukje i gjithë fokusi i të rinjve është përqendruar tek Instagram-i dhe platforma të ngjashme me të, të dhënat flasin ndryshe.

Sipas Monitor, media italiane Il Sole 24 ka publikuar hartën botërore të rrjeteve sociale për vitin 12 dhe nuk ka ndryshime të mëdha krahasuar me atë të një viti më parë.

Facebook vijon të rritet me 2.3 miliardë përdorues.

PHOTO COURTESY OF MONITOR

Përpos faktit që në vendin tonë njerëzit janë po aq të dhënë pas Facebook-ut, ky rrjet social është shumë i përhapur në Amerikën e Veriut dhe Jugut, Europë, Afrikë, Indi dhe Australi.

Përsa i përket vendit tonë, përdoruesit e internetit pjesën më të madhe të kohës, (49%) e shpenzojnë në Facebook, duke vijuar më tej më YouTube.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

5 kristale të fuqishme që do t’ju ndihmojnë të flini më mirë dhe të lehtësoni pagjumësinë

Publikuar

-

Nga

Ka shumë kristale që mund të na qetësojnë mendjen, të qetësojnë trupin tonë, të sjellin paqe të brendshme për të fjetur më mirë. Ka edhe kristale që largojnë energjitë negative.  Kristalet janë në gjendje të ruajnë dhe të japin energji. Sipas shumë studimeve, kristalet janë më të fuqishëm dhe më të dobishëm sesa mendojmë. Këtu janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

16 fotot që tregojnë vështirësitë që çdo vajzë përballet në kohët moderne

Publikuar

-

Nga

Thonjtë tuaj, flokët kaçurrela ose të rregulluara,dhe takat e larta … Ndonjëherë të qenit vajzë është vërtet e vështirë. Dhe, megjithëse për burrat mund të duket se ajo që ne bëjmë është e lehtë, në të vërtetë ka shumë gjëra që janë aq të bezdisshme, ato mund të na bëjnë të humbasim durimin. “Bright Side”  […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Çfarë është depresioni i “buzëqeshur” dhe çfarë mund të bëni nëse i afërmi juaj vuan nga kjo sëmundje

Publikuar

-

Nga

Nëse kërkoni me hashtagun #faceofdepression në mediat sociale, do të shihni qindra fotografi ku shfaqen njerëz të lumtur dhe të qeshur, të cilët në fakt vuajnë nga depresioni. Ndonjëherë këto foto postohen nga vetë njerëzit, por më shpesh, ato ndahen nga të afërmit dhe miqtë e tyre, të cilët dëshirojnë të ndihmojnë të dashurit e […]

LEXO TE PLOTE