Connect with Us

Ky u shpall filmi më i bukur në “Oscar” dhe duhet ta shohim të gjithë

Kryesore Show Biz

Ky u shpall filmi më i bukur në “Oscar” dhe duhet ta shohim të gjithë

Publikuar

-

Ceremonia e ndarjes së çmimeve “Oscar” këtë vit ishte e veçantë, pasi për herë të parë pas 30 vitesh nuk kishte një prezantues. Të gjithë filmat e dominuar fituan të paktën një trofe, por një në veçanti duhej që të merrte vlerësimin më të lartë.

Mund të keni dëgjuar të flitet shumë pak për të , por “Filmi më i mirë” u shpall “Green Book”, i cili mori gjithashtu edhe dy çmime: “Aktori më i mirë dytësor” dhe “Skenari origjinal”.

Filmi është bazuar në një udhëtim të ndërmarrë në jug të Amerikës në fillim të viteve 1960, nga një pianist me ngjyrë, i cili pavarësisht talentit të tij paragjykohet për pamjen. Fitorja e tij ishte i paparashikuar.

“Bohemian Rhapsody” ishte filmi më i vlerësuar, pasi arriti të merrte 4 çmime.

Lista e fituesve:

Filmi më i mirë – Green Book

Regjisori më i mirë – Roma, Alfonso Cuaró

Aktorja më e mirë – Olivia Colman, The Favourite

Aktori më i mirë – Rami Malek, Bohemian Rhapsody

Aktorja më e mirë dytësore – Regina King, If Beale Street Could Talk

Aktori më i mirë dytësor – Mahershala Ali, Green Book

Skenari më i mirë origjinal– Green Book

Skenari i adaptuar më i mirë – BlacKkKlansman

Filmi më i mirë i edituar – Bohemian Rhapsody

Kënga më e mirë origjinale – “Shallow”, A Star Is Born

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: