Connect with Us

Katër pozicione gjumi që do t’ju bëjnë të ndjeheni si në muaj mjalti

Kuriozitete

Katër pozicione gjumi që do t’ju bëjnë të ndjeheni si në muaj mjalti

Publikuar

-

pozicionet e gjumit qe do t'ju bejne te ndjeheni si ne muaj mjalti

Prekje diku

Ky nuk është një nga pozicionet më të zakonshme të pozicioneve të gjumit, zakonisht kur një çift është një pozicion gjumi për çiftet që e kanë kaluar tashmë fazën e parë të lidhjes dhe janë duke jetuar diçka të gjatë dhe më kuptimplotë.

Luga

Luga ose (SPOONING) është një pozicion që tregon se nuk ngopesh dot me atë person. Megjithese me kalimin e kohës në lidhje ky pozicion ndryshon, nuk ka asgjë të keqe të flesh kështu gjatë kohës që lidhja është duke u maturuar. Ajo që na duhet të themi është që ky pozicion mund të jetë pak i parehatshëm.

Përqafimi i këmbëve

Kur i vendosni këmbët bashkë, ti dhe partneti gjatë gjumit, kjo tregon se mbase lidhja juaj ka nevojë për  ekuilibër. Kjo do të thotë që veç dëshirës për të qenë bashkë, ju duhet të zhvilloni edhe individualitetet përkatëse.

 

Këmbë dhe krahë të gërshetuara

Zakonisht çiftet flenë kështu pasi  kanë shkëmbyer relata emocionale, ose fizike. Të dy partnerët flenë në krah duke ngatërruar këmbët me njëri-tjetrin si dhe duart. Gjithsesi na duhet të themi që ky pozicion gjumi nuk sjell  pushimi më të mirë të mundshëm./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: