Connect with Us

Katër pozicione gjumi që do t’ju bëjnë të ndjeheni si në muaj mjalti

Kuriozitete

Katër pozicione gjumi që do t’ju bëjnë të ndjeheni si në muaj mjalti

Publikuar

-

pozicionet e gjumit qe do t'ju bejne te ndjeheni si ne muaj mjalti

Prekje diku

Ky nuk është një nga pozicionet më të zakonshme të pozicioneve të gjumit, zakonisht kur një çift është një pozicion gjumi për çiftet që e kanë kaluar tashmë fazën e parë të lidhjes dhe janë duke jetuar diçka të gjatë dhe më kuptimplotë.

Luga

Luga ose (SPOONING) është një pozicion që tregon se nuk ngopesh dot me atë person. Megjithese me kalimin e kohës në lidhje ky pozicion ndryshon, nuk ka asgjë të keqe të flesh kështu gjatë kohës që lidhja është duke u maturuar. Ajo që na duhet të themi është që ky pozicion mund të jetë pak i parehatshëm.

Përqafimi i këmbëve

Kur i vendosni këmbët bashkë, ti dhe partneti gjatë gjumit, kjo tregon se mbase lidhja juaj ka nevojë për  ekuilibër. Kjo do të thotë që veç dëshirës për të qenë bashkë, ju duhet të zhvilloni edhe individualitetet përkatëse.

 

Këmbë dhe krahë të gërshetuara

Zakonisht çiftet flenë kështu pasi  kanë shkëmbyer relata emocionale, ose fizike. Të dy partnerët flenë në krah duke ngatërruar këmbët me njëri-tjetrin si dhe duart. Gjithsesi na duhet të themi që ky pozicion gjumi nuk sjell  pushimi më të mirë të mundshëm./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Thyen tabutë në gjithë botën/ Zbuloni meshkujt e famshëm që lyejnë thonjtë dhe nuk e kanë aspak problem

Publikuar

-

Nga

Thonj me ngjyra nga më e rënda tek më të lehtat. Duket se edhe meshkujt e famshëm janë fiksuar me lyerjen e thonjve dhe të duken gjithashtu shumë burrëror. “Mendoj se burrat duhet të jenë të lirë të lyejnë thonjtë pa u ndjerë femërorë,” tha reperi A$AP Rocky për Vogue, teksa thonjtë i kishte të […]

LEXO TE PLOTE