Connect with Us

Lady Gaga ka kopjuar fustanin e Almeda Abazit? Reagon vetë aktorja e njohur

Kryesore Show Biz

Lady Gaga ka kopjuar fustanin e Almeda Abazit? Reagon vetë aktorja e njohur

Publikuar

-

Mbrëmjen e kaluar në tapetin e kuq të “The Oscars” kanë kaluar yjet më të famshëm botërorë, me veshjet e të cilëve kemi mbetur të surprizuar.

Mirëpo, ndonjëherë ka edhe surpriza jo të këndshme.

Aktorja e dashur për publikun, Almeda Abazi së fundmi përmes një postimi në Insta Story ka reaguar ndaj veshjes së Lady Gaga-s.

Rikujtojmë se stilisti i Gaga-s është frymëzuar nga aktorja britanike Audrey Hepburn, ndërkohë fustani është i ngjashëm, por ka disa detaje të cilat bëjnë diferencën.

Për shembull, fustani i yllit të muzikës është bust në pjesën e sipërme, ndërsa në pjesën e poshtme ka një stil paksa ndryshe.

Pra le të themi që nuk është 100 për qind imitim.

Pooor, le të rikthehemi tek çështja e zhgënjimit të Almedës. Ajo ka publikuar një foto ku shfaqet, Gaga, Hepburn dhe vetë ajo.

Fotoja e saj është e shkëputur nga një puntatë, teksa prezantonte “Dancing with the stars”. Ajo ka veshur fustan të zi, me doreza të gjata, njëlloj si Audrey, por me të vetmin ndryshim, se forma e fustanit në pjesën e sipërme është bust.

Pra Gaga është veshur njëlloj si Almeda!

Duket sikur këngëtarja e famshme e ka kopjuar bukuroshen shqiptare, edhe pse gjasat janë të pakta, për të mos thënë që nuk ekzistojnë.

Ndoshta është një rastësi e fatit! Ku i dihet?

Megjithatë, Almedës e gjitha kjo nuk i ka pëlqyer aspak pasi ajo mbishkruan: “Unë s’do ta kisha bërë këtë Gaga e dashur. Ideja ime.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: