Connect with Us

Nëse je me njeriun e zemrës, zgjidh 1 nga këto 4 filma Romantikë!

Life Style

Nëse je me njeriun e zemrës, zgjidh 1 nga këto 4 filma Romantikë!

Publikuar

-

Nëse sonte je me gjysmën tënde më të mirë, një film romantik do të ishte zgjedhja perfekte. Më poshtë do të gjeni 4 të tillë:

Notting Hill

Jeta një pronari librarie do të ndryshojë rrënjësisht sapo të takohet me një grua tërheqëse dhe tepër joshëse. Filmi ka humor, romancë dhe tregon se si mund të bëhen bashkë dy njerëz që i përkasin botëve të ndryshme.

IMDb — 7.1

Breakfast at Tiffany’s

Ky film përfaqëson historinë e dy njerëzve që e dinë me saktësi se çfarë duan. Ajo është një grua e re që po kërkon një burrë më të madh se ajo në moshë dhe të pasur, me të cilin do të mund të martohet, e ndërsa ai dëshiron të bëhet shkrimtar teksa është në marrëdhënie me një gua më të vjetër por të kamur. Filmi është i ëmëbl, argëtues dhe portretizon me mjeshtëri këto dy karaktere komplekse.

IMDb — 7.7

Crazy/Beautiful

Historia e dy të rinjve në shkollë të mesme që i përkasin shtresave të ndryshme sociale: ajo një vajzë e llastuar, problematike, e cila vjen nga një familje e pasur e ndërsa ai i varfër, ambicioz dhe plot ëndrra. Pavarësisht dallimeve, dyshja bie në dashuri. Nëse keni harruar si është dashuria e parë, filmi do t’jua kujtojë shumë mirë.

IMDb — 6.5

500 Days of Summer

Summer nuk beson në dashuri e ndërsa Tom- i është një djalosh i ri tepër romantik, i cili bie në dashuri me të. Teksa përpiqet brenda 500 ditëve t’i bëjë gjërat të funksionojnë, filmi përfaqëson një vështrim realist mbi një marrëdhënie në çift si dhe e tregon historinë parë nga këndvështrimi i një burri.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Dështim dhe shkatërrim/ 5 shenjat e horoskopit që e përjetojnë më keq ndarjen nga partneri

Publikuar

-

Nga

Peshqit (19 shkurt – 20 Mars) Si Peshq, ju jeni me të vërtetë një njeri që ka zemër ari. Ju jeni dikush që ka një tendencë për të romantizuar dhe idealizuar partnerët tuaj pak a shumë. Ju vetëm prireni të shikoni në cilësitë e tyre më të mira dhe kjo mund të jetë një problem […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

5 kristale të fuqishme që do t’ju ndihmojnë të flini më mirë dhe të lehtësoni pagjumësinë

Publikuar

-

Nga

Ka shumë kristale që mund të na qetësojnë mendjen, të qetësojnë trupin tonë, të sjellin paqe të brendshme për të fjetur më mirë. Ka edhe kristale që largojnë energjitë negative.  Kristalet janë në gjendje të ruajnë dhe të japin energji. Sipas shumë studimeve, kristalet janë më të fuqishëm dhe më të dobishëm sesa mendojmë. Këtu janë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Ushtrimet fizike ju bëjnë më të lumtur se sa paratë/ Habisin ekspertët, ja studimi i tyre më i fundit

Publikuar

-

Nga

Është zyrtare: ushtrimet fizike mund t’ju bëjnë më të lumtur sesa paratë. Dhe për ata që nuk janë duke ushtruar, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Kemi më shumë lajme të mira nëse shikoni me poshtë. Ushtrimi mund t’ju bëjë me të lumtur se sa një rritje e të ardhurave prej $ 25,000. Në këtë studim […]

LEXO TE PLOTE