Connect with Us

Tre marifete për të shpëtuar njëherë e mirë nga rrudhat

Kuriozitete

Tre marifete për të shpëtuar njëherë e mirë nga rrudhat

Publikuar

-

marifete per te shpetuar nga rrudhat

Të pish ujë me  shishe

Uji që pihet direkt nga shishja është i rrezikshëm pasi mund të ndikojë në krijimin e rrudhave rreth pjesës së gojës edhe pse kur shfaqen këto rrudha shpesh konsiderohen si linja të shprehisë së fytyrës.

Të flesh me fytyrë përmbys

Nëse flini në këtë pozicion, ju këshillojmë që ta ndërroni. Në këtë rast presioni mes fytyrës dhe jastëkut ndikon në definimin e rrudhave.

Mos e vendosni celularin në lartësinë e syve

Nëse je një ndër ata persona që e mban celularin aq poshtë sa të duhet që të ulësh kokën për ta parë, dije se kjo mund të sjellë edhe probleme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: