Connect with Us

Del në treg super smartphon-i që mban një javë bateri, por vjen me një surprizë të pakëndshme

Life Style

Del në treg super smartphon-i që mban një javë bateri, por vjen me një surprizë të pakëndshme

Publikuar

-

Energizer ka prezantuar 26 smartfonë të rinj dhe, mes tyre është një që vjen më një super bateri prej 18,000mAh.

Sipas kompanisë ky është smartfoni me baterinë më të madhe në botë.

Thuhet që bateria e këtij celulari mund të zgjasë për një javë të tërë pa pasur nevojë të ngarkohet gjatë ditëve.

Kompania pretendon gjithashtu se super bateria e këtij smartfoni mund të mbajë 48 orë bateri nëse jeni duke parë video pa pushim.

Një tjetër lajm i mirë është se smartfoni mund të rimbushet me ngarkim të shpejtë, përndryshe mund të duhen ditë të tëra derisa të karikohet plotësisht.  Një karikim i plotë thuhet se do të paktën 8 orë.

Telefoni vjen gjithashtu me një ekran LCD, 6.2 inç, 6 GB RAM, 128 GB hapësirë të brendshme ruajtëse dhe madje edhe tre kamera në anën e pasme.

Por, “problemi” i vetëm i këtij smartfoni është trashësia. Gjithë ajo bateri do vend dhe ky celular është sa tre iPhone të vënë njëri pas tjetrit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: