Connect with Us

Merr fund lufta mes Lady Gaga-s dhe Madona-s, këngëtaret pajtohen pas shumë vitesh armiqësi

Kryesore Show Biz

Merr fund lufta mes Lady Gaga-s dhe Madona-s, këngëtaret pajtohen pas shumë vitesh armiqësi

Publikuar

-

Për më shumë se një dekadë mes Madonës dhe Lady Gaga ka pasur një situatë të tensionuar.
Gaga ishte krahasuar me Mbretëreshën e Popit Madonna-n që nga fillimi i karrierës së saj falë imazhit “pa turp” që transmetoi n për thyerjen e tabuve dhe qasjes së saj për katolicizmin dhe seksualitetin. Situata mes tyre u përkeqësua edhe më shumë kur kënga “Born This Way” e Gaga-s kishte ngjashmëri me “Express Yourself” të Madonës.
Madona asokohe nuk bëri asnjë veprim ligjor mbi pretendimet për plagjiaturë, por gjithsesi pati disa deklarata.  Ajo foli për çështjen publikisht, ku deklaroi se nuk e pëlqen Gagën si artiste përtej faktit që ajo e kopjon.

Por, pavarsisht këtyre akuzave dhe kundërakuzave, duket se gocat i kanë hedhur pas krahëve mosmarrëveshjet mes tyre.
Madonna dhe Lady Gaga më në fund kanë arritur paqe me njëra-tjetrën dhe janë bërë mike.
Këngëtarja e hitit “Like A Prayer” dhe ajo e “Shallow”, që fituan çmime Oskar, u panë duke u përqafuar me njëra-tjetrën në natën e së dielës pas ceremonisë së madhe të mbajtur në Los Angeles.
Në fotografinë e publikuar, ato shihen të përqafuara nderkohë që Gaga po mbante në dorë Oskarin e saj për këngën më të mirë origjinale në filmin “A Star Is Born”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: