Connect with Us

Nga uljet te trendet: 4 rregullat e arta që duhet t’i dimë për produktet e makijazhit

Kuriozitete

Nga uljet te trendet: 4 rregullat e arta që duhet t’i dimë për produktet e makijazhit

Publikuar

-

Përdorin më pak se 10 produkte kozmetike, por në çantën e një femre mund të numërojmë mbi 50 të tilla. Gjithnjë përfundojmë duke bërë të njëjtin makijazh, por na pëlqen kur shohim se çanta është plot dhe nuk na mungon asgjë.

Detyra juaj është të vlerësoni produktet e duhura, në çantën e makijazhit dhe të hidhni ato të tepërtat.

Katër rregullat për ta bërë këtë janë:

1.Në çdo stinë ndryshoni lapsin e syve. Zgjidhni midis ngjyrave të ndryshme, ato shpesh shërbejnë edhe si rimel.

2.Blini produkte shumëfunksionale: I njëjti buzëkuq mund të shërbejë për buzët, faqet dhe sytë.

3.Blijini produktet tuaja në vjeshtë ose pranverë. Në këto periudha ndryshojnë koleksionet dhe bëhen më shumë ulje.

4.Nëse blini një labelo zgjidheni ngjitës, pasi qëndron më gjatë në buzë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: