Connect with Us

Studimi/  Rritja e fëmijëve qenka rutina më stresante e mundshme

Kuriozitete

Studimi/  Rritja e fëmijëve qenka rutina më stresante e mundshme

Publikuar

-

rritja e femijeve stresante

Sipas një studimi të kryer me rreth 1500 nëna dhe baballarë në Mbretërinë e Bashkuar, rreth 31 përqind e prindërve ka pranuar se qendrimi në shtëpi me fëmijët, ishte një nga gjërat më stresante të mundshme.

Sipas 55 përqind të të anketuarve, rritja e një fëmije është një nga detyrat më stresante që mund të ketë.

Një tjetër fakt interesant janë rrjetet socoale, sipas 71 përqind të prindërve, këto të fundit e kthejnë prindërimin në konkurrencë.  Në këtë rast gjithësecili  mundet t’i mësojë çdokujt se si të rrisë fëmijën e tij./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: