Connect with Us

Katër ngjyrat e flokëve mbi të cilat betohen parukierët

Fashion

Katër ngjyrat e flokëve mbi të cilat betohen parukierët

Publikuar

-

ngjyrat e flokeve mbi te cilat betohen parukieret

Bjonde në mjaltë

Bjonde në mjaltë është ngjyra e flokëve që bën kalimin nga brune në bjonde, pa krijuar diferenca dramatike në pamje. J.Lo e provoi këte ngjyrë flokësh duke treguar se kjo e fundit ishte adapte  për  në dimër ashtu si edhe për në vjeshtë.

Bjonde e hirtë

E mbani mend kohën kur ylli i  “Lojrave të urisë”, filloi të  bënte eksperimente me ngjyrat e flokëve? Ngjyra jonë e preferuar është bjondja e hirtë e cila thekson fytyrën. Sinqerisht do ta preferonim këtë  ngjyrë në çdo ditë të vitit.

Platin, gjithmonë platin

Flokët  e Cynthia Erivo duket se kanë kaluar të paktën dy seanca në një sallon bukurie. Kjo sepse ngjyra platin, është  kaq perfekte për në dimër.

Rozë

Ngjyra rozë duket shumë natyrale teksa rritet edhe floku.  Për bjondet dekolorimi i kombinuar edhe me një  teknikë të veçantë lyerje mund të sjellë një ngjyrë të këndshme në flokë si dhe butësi dhe shkëlqim. Sa i takon bruneve, një tonalitet më i errët i rozës do të sjellë një ndryshim drastik në pamjen e tyre./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTOT- Modelja e famshme nuk ndalet/ Shfaqet më seksi se kurrë me bikini

Publikuar

-

Nga

Modelja e famshme Emily Ratajkowksi ka ndezur rrjetin teksa ka pozuar me rroba banjo duke treguar edhe një herë linjat e saj perfekte. Modelja ka publikuar këtë veshje që është pjesë e koleksionit më të ri të saj dhe duket tejet seksi teksa i reklamon ato. Bukuroshja duket se ka gati linjën e saj të […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Sfida më e re që po “pushton” Instagramin/ Si të ktheni jastëkun në fustan

Publikuar

-

Nga

Personazhet e njohur dhe kryesisht bloggeret kanë realizuar sfidën më të fundit të ‘Instagram-it’. Angelina Kotorri, Sarah Berisha janë disa nga bloggeret që e “përqafuan” menjëherë këtë sfidë. Të “veshësh” jastëkun e gjumit me një rrip në mes dhe çantën në krahë, është trendi më i fundit në rrjetet sociale. Me jastëkët shumëngjyrësh, gotat e […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: