Connect with Us

Si të largosh aromën e keqe të gojës me metoda natyrale

Kuriozitete

Si të largosh aromën e keqe të gojës me metoda natyrale

Publikuar

-

Si të largosh aromën e keqe të gojës me metoda natyrale

Pi  një gotë me ujë

Bakteret  që gjenden në gojën tonë  lëshojnë një lloj gazi. Sa më shumë të hidratohemi, aq më  mirë do ta kemi aromën e gojës. Nëse ke gojën e thatë, të këshillojmë të pish ujë që të hidratohesh.

Ha bimë aromatike

Fut në gojë mente ose borzilok, këto bimë do të ndihmojnë të freskosh frymëmarrjen.

Ha një mollë

Ku hyn molla, nuk hyn mjeku? Ah po edhe në këtë rast, kjo shprehje popullore ka vend. Në çdo moment një mollë në ditë mund t’ju shpëtojë nga aroma e keqe e frymëmarrjes.

Shtrydh një limon

Limoni ndër të tjera ka dhe një funksion antibakterial. Duke konsumuar limon ju do të vrisni bakreret që shkaktojnë aromën e rëndë të frymëmarrjes suaj./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: