Connect with Us

Tre metoda efikase që do t’ju dobësojnë pa shkelur në palestër asnjë ditë

Kuriozitete

Tre metoda efikase që do t’ju dobësojnë pa shkelur në palestër asnjë ditë

Publikuar

-

si te dobesohesh pa shkuar ne palester

Të nevrikosesh pak

Nëse jeni me nerva dhe filloni të lëvizni trupin në mënyrë të pakontrolluar do të digjni më shumë kalori se sa kur rrini pa lëvizur. Në një studim të vitit 2014 është provuar se gjatë

Të qeshësh

Një e qeshur e shëndetshme është ilaçi më i mirë. E qeshura sjell të mira në shëndetin fizik e mendor. Sipas studimeve e qeshura edhe djeg kalori veç të mirave të tjera që sjell. Duke qenë se kur qeshim vihen në punë shumë muskuj të cilët kontraktohen dhe lëshohen.

Bëni seks

Në 2013-tën një grup shkencëtarësh nga disa universitete kanadeze kanë bërë një studim në lidhje me kaloritë të cilat digjen gjatë marrdhënieve seksuale. Në studim kanë marrë pjesë 21 çifte të cilat kishin të vendosur një orë fitnesi ndërkohë që bënin seks.
Si përfundim në fund të studimit u vu re se ata digjnin përkatësisht 100 kalori për meshkujt dhe 69 kalori për femrat. Gati aq kalori sa mund të djegësh në pistën e vrapimit nëse vrapon për 30 minuta./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takaur apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE