Connect with Us

Nuk jetojnë dot me rregullat e të tjerëve/ Këto janë shenjat më  të “pabindura” të zodiakut

Kuriozitete

Nuk jetojnë dot me rregullat e të tjerëve/ Këto janë shenjat më  të “pabindura” të zodiakut

Publikuar

-

shenjat me te pabindura te zodiakut

Ujori

Kjo shenjë është  e njohur si një nga shenjat më trasgresive të zodiakut. Duket se të gjithë kënaqësinë  në jetë kjo shenjë e merr duke bërë atë që pritet më pak të bëjë.

Ujorët janë aq të bindur dhe të sigurtë për mendimet e tyre sa e kanë të vështirë që t’i binden çdo urdhëri apo mendimi tjetër që vjen nga persona të tjerë. Nëse jeton me një njëri të shenjës së Ujorit dije se nuk ke për të pasur kurrë kontrollin e situatës në dorë.

Shigjetari

Kjo shenjë impenjohet pak, por kur vjen puna për të vendosur mbi lirinë e tij, mbi të gjitha ata i bëjnë vetë zgjedhjet e tyre. Kjo pasi ata nuk duan që të ecin në bëzë të rregullave të të tjerëve.

Nuk ka asnjë mënyrë për të kontrolluar një Shigjetar, kur ai është i bindur për diçka do të arrijë atë që do. Ai i ka të vendosura mirë objektivat e tij dhe bën çdo gjë për t’i arritur ato në mënyrën më të mirë të mundshme. Kështu që shpesh duken shumë rebelë duke qenë se refuzojnë të binden./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: