Connect with Us

Pesë cilësitë e një gruaje që i bëjnë burrat t’ju “lëshojë goja lëng”

Kuriozitete

Pesë cilësitë e një gruaje që i bëjnë burrat t’ju “lëshojë goja lëng”

Publikuar

-

grate qe lene ishin me pasoja

Pavarësia

Nuk ka asgjë më të keqe se sa një grua që ka nevojë për lejën e partnerit për çdo gjë. Ajo është e paaftë që të marrë qoftë edhe vendimet më të vogla vetë dhe lejon që dukush tjetër të vendosë për të në vend të saj.

Di të thotë jo

Ajo e thotë gjithmonë çfarë do, nuk është e gatshme të bëjë kompromise që bien ndesh me vlerat apo me mendimet e saj. Gjithashtu nuk e vendos kurrë një dëshirë të partnerit para mendimit për veten e saj.

Merr  iniciativë

Një ftesë e rastësishme, një fantazi seksuale e pashprehur  ose thjesht një vendim I papritur mund të ndryshojnë  mënyrën se si partneri ju sheh.

Siguria

Siguri që ka një grua brenda vetes  bën që kjo e fundit të dallojë nga të tjerat. Ajo  mbase nuk e tregon shumë qartë sigurinë, por e shpreh me mendime gjeste dhe artikulime, të cilat mbi të gjitha shprehin lirinë e saj.

Nuk  i merr parasysh paragjykimet

Shumë prej nesh bien pre e stereotipisë dhe nuk e mendojmë atë që duam realisht.  Ajo që duhet të bëjmë është të harrojmë barrierat që na vendos shoqëria dhe të jetojmë ashtu siç duam./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: