Connect with Us

Sema akuzon Arzun për vrasjen e Rëzait, ja ç’do ndodhë sot në Xhenet

Life Style

Sema akuzon Arzun për vrasjen e Rëzait, ja ç’do ndodhë sot në Xhenet

Publikuar

-

Xhenet shkon për një intervistë pune. Ajo nuk i pëlqen kushtet e punës por detyrohet të pranojë pasi në shtëpi janë ngushtë me gjendjen ekonomike. Arzu vendos ta marrë Xhenetin sërish në punë. Melisa bëhet xheloze kur mëson këtë vendim të Arzus. Kaja i thotë Arzus se Xhihan do e lëndojë atë ose Xhenetin. Kaja i tregon matësin e kohës. Arzu nuk e beson Kajan dhe largohet. Sema i tregon Mahirit foton e Halilit dhe i thotë se ky ishte personi që kërkonte para pas vdekjes së Rëzait. Mahir habitet dhe i thotë se Halil është njeriu i Kajas. Sema dyshon se Xhengiz ka bashkëpunuar me Arzun për të vrarë Kajan. Arzu shkon të takojë Xhenetin por Mukadez e përzë. Arzu shprehet e penduar që nuk i kaluar vitet pranë Xhenetit. Mukadez e fton Arzun brenda dhe e kritikon që nuk e shpëtoi Xhenetin ditën e aksidentit. Arzu i betohet se do e shpëtonte dhe i lutet ta besojë se do i dalë për zot vajzës së saj. Xhenet mëson se pronari në punën e re bën mashtrime.

Ajo vendos të largohet nga puna. Arzu takon Xhenetin rrugës dhe i kërkon të bisedojnë. Xhenet nuk pranon por Arzu i thotë se do e ndjekë nga pas. Xhenet detyrohet të hipë në makinë me Arzun. Selim afrohet me Melisën dhe e fton të punojnë bashkë në darkë. Melisa habitet nga ndryshimi i papritur i Selimit. Arzu i ofron Xhenetit një punë të re. Xhenet gëzohet kur mëson se do punojë me fëmijët dhe pranon ndihmën e Arzus. Xhihan sheh fotot e Arzus dhe Xhenetit dhe bën planin e tij kundra Kajas. Mahir pyet Arzun për Halilin.Sema nuk duron dot dhe ndërhyn duke i kërkuar llogari Arzus. Ajo akuzon Arzun se ka vrarë Rëzain së bashku me Xhengizin. Arzu e mohon dhe thotë se Rëzait nuk do i bënte kurrë keq.

Aktualitet

Rreziku i mbajtes së ushqimeve në frigorifer/ Ja cilat duhet t’i hiqni urgjentisht

Publikuar

-

Keni dëgjuar se buka duhet të mbahet në frigorifer që mos të prishet? E keni gabim.  Sipas ekspertëve lista e mëposhtme e ushqimeve nuk duhet mbajtur kurrë në frigorifer.

Përshembull, jemi të sigurtë se në frigoriferin tuaj tani, ka plot ushqime që s’e kanë vendin aty. Madje, po i prishni nëse i lini edhe më. Cilat janë këto ushqime?

 

Qepët: Zënë myk dhe squllen

 

Salca pikante: Shumica prej tyre mund të ruhen në dollap deri në 3 vjet

 

Borziloku: Fishket dhe absorbon aromat e mjedisit përreth

 

Patatet: Bëheni si me rërë, gjë që ndikon në shijen e tyre

 

Alkooli: Duhet ruajtur në temperaturën e dhomës

 

Buka: Ndonëse na është thënë që një bukë e vendosur në frigorifer, mund të qëndrojë për ditë të tëra dhe të konsumohet pa problem më pas, e vërteta është ndryshe. Thahet!

 

Mjalti: Në frigorifer mjalti kristalizohet dhe bëhet më i trashë shumë më shpejt

 

Domatet: Humbasin shijen dhe cilësinë

 

Shalqini: Humbet antioksidantët

 

Hudhra: Ju dalin filiza dhe myken

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

200 milionë dollarë fitime/ Njihuni me filmin i cili po “pushton” kinematë botërore

Publikuar

-

2 javë më parë në kinematë botërore u shfaq prodhimi kinematografik “The Lion King” i cili është pritur me padurim nga fansat e filmave të animuar.Filmi po korr shumë sukses edhe për shkak të pranisë së Beyonces në rolin e Nalës.

Mësohet se gjatë të premtes që lamë pas nga transmetimi i filmit në kinema janë fituar 78.5 milionë dollarë dhe pritet që deri në fund të javës të kapë shifrën prej 200 milionë dollarësh.

Për pak pritet që ky film të kalojë edhe fitimet e risjelljes së filmit të animuar “Aladdin”, premiera e të cilit ishte në maj të këtij viti.

Më parë rekordin për filmin më të shitur e mbante “Beauty and The Beast”, ku vetëm në një fundjavë u fituan 175 milionë dollarë.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Nuk pushojnë duke folur/ Cilat janë shenjat më “llafazane” të horoskopit?

Publikuar

-

A bëni pjesë edhe ju në listën e llafazanëve më të mëdhenj në horoskop?

Zbulojeni më poshtë .

Binjakët

Binjakët mendojnë shumë. Në çdo tavolinë ata janë personat që flasin më shumë dhe ju mund ta dalloni lehtësisht një Binjak në bisedë e sipër.

Shigjetari

Personat e lindur në kët shenjë janë të sinqertë dhe entuziastë. Në bisedë kërkojnë protagonizëm dhe janë plotë me humor. Mos prisni kurrë një Shigjetar të heshtur.

Peshqit

Për Peshqit çdo gjë është një shfaqje. Ata pëlqejnë të tregojnë histori, të bëjnë demonstrime madhështore dhe të kënaqin turmat. Impulsiv dhe elokuentë, të lindurit në shenjën e Peshqve do thonë çfarë ju vjen në mendje. Ata thjesht nuk i mbajnë dot gjërat përbrenda dhe kjo reflektohet më së miri në një bisedë. Prisni debate të forta dhe të gjata me ta sepse e kanë pasion.

LEXO TE PLOTE