Connect with Us

“Çfarë ke bërë që nuk plakesh?” Alketa Vejsiu e tha më në fund çfarë bën për rrudhat

Kryesore Show Biz

“Çfarë ke bërë që nuk plakesh?” Alketa Vejsiu e tha më në fund çfarë bën për rrudhat

Publikuar

-

Alketa Vejsiu ka zbuluar mbrëmjen e djeshme disa të pathëna për jetën e saj, punën dhe sekrete suksesi dhe bukurie.

Përmes një bashkëbisedimi me ndjekësit në Instagram, moderatorja ka treguar edhe  rutinën e saj për t’u dukur perfekte në fotot që publikon Instagram.

Alketa pranoi se gjysmën e punës e bëjnë filtrat e Instagramit, që e ndihmojnë të fshehë ndonjë thinjë apo vijë në fytyrë.

Megjithatë ajo ka edhe disa rituale që ndjek dhe që e bëjnë të duket në super formë.

“Çfarë ke bërë që nuk plakesh”, e pyet një ndjekëse.

“Filtrat e Instagramit motër.  Ato na tregojnë sikur jemi super njerëz. Si të gjithë ju kam dhe unë ndonjë vizë e ndonjë fije të bardhë që s’do mundem ta evitoj.

Po kam ca rituale jete që përpiqem t’i ndjek.

-Sport

-Ushqehem me kujdes

-Dua të fle e të bëj gjumë të mirë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: