Connect with Us

Dy arsye të vlefshme për të fjetur me personin e zemrës çdo natë

Kuriozitete

Dy arsye të vlefshme për të fjetur me personin e zemrës çdo natë

Publikuar

-

Dy arsye të vlefshme për të fjetur me personin e zemrës çdo natë

Dashuria është një nga ndjesitë më të mira

Të biesh në gjumë krah njeriut që do është një nga gjërat më romantike që mund të bësh.

Për më tepër është forma më  e thjeshtë dhe më mesazh dhënëse e intimitetit. Duke fjetur  bashkë i tregoni partnerit se jeni aty për të. Sipas studimeve madje, çiftet që përkëdhelen bashkë  kanë një jetë më të mirë dhe ndajnë më shumë dashuri me njëri-tjetrin.

Faktet thonë kështu

Studimet tregojnë se çiftet që shkëmbejnë më tepër afërsi fizike janë të predispozuar edhe për të jetuar më gjatë bashkë.

Çiftet që nuk para flenë bashkë, nuk kanë lidhje shumë të forta, të rrish përqafuar në fund të ditës është më mirë se sa të bësh seks dhe vetëm seks./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Çfarë figure shikoni të parën?/Ky test shpirtëror zbulon atë që duhet të ndryshoni në jetën tuaj

Publikuar

-

Nga

A jeni gati për të filluar ndryshime të reja në jetën tuaj? Ky test i thjeshtë shpirtëror ju zbulon diçka më shumë sesa karakteri juaj dhe ju lejon të kuptoni gjendjen shpirtërore. Mendjet tona, trupat tanë shpesh na dërgojnë sinjale, por jo gjithmonë i marrim ato ose nuk jemi të gatshëm ta bëjmë atë. Merrni dy […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

20 fotografitë e rralla historike që tregojnë një anë të pazakontë të së kaluarës

Publikuar

-

Nga

Nëse ndonjëherë keni dashur të ktheheni pas në kohë dhe të shihni se si njerëzit në shekujt e mëparshëm luanin poker ose benin gjera te cuditshme, ky koleksion është vetëm ai që ju nevojitet. Shumica e këtyre fotove ndoshta nuk do të shfaqen kurrë në librat e historisë, kështu që le të bëjmë një vështrim […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk kërkon falje dhe urren kafshët/ Ja 10 cilësitë e “këqija” të meshkujve të cilat duhet t’i dini para se të martoheni

Publikuar

-

Nga

cfare mesova ne 15 vite martese

Martesa është një “çështje” serioze. Kërkon përgjegjësi, rregulla dhe themele të forta mbi të cilat mund të ndërtohet një marrëdhënie e sinqertë dhe e ndërgjegjshme. Të martohesh do të thotë të ndash. Ndjenja, parime, vlera. Një mashkull që nuk i ndan të gjitha këto me ju nuk është i duhuri. Sipas “revistës Class” asnjëherë mos […]

LEXO TE PLOTE