Connect with Us

Dy arsye të vlefshme për të fjetur me personin e zemrës çdo natë

Kuriozitete

Dy arsye të vlefshme për të fjetur me personin e zemrës çdo natë

Publikuar

-

Dy arsye të vlefshme për të fjetur me personin e zemrës çdo natë

Dashuria është një nga ndjesitë më të mira

Të biesh në gjumë krah njeriut që do është një nga gjërat më romantike që mund të bësh.

Për më tepër është forma më  e thjeshtë dhe më mesazh dhënëse e intimitetit. Duke fjetur  bashkë i tregoni partnerit se jeni aty për të. Sipas studimeve madje, çiftet që përkëdhelen bashkë  kanë një jetë më të mirë dhe ndajnë më shumë dashuri me njëri-tjetrin.

Faktet thonë kështu

Studimet tregojnë se çiftet që shkëmbejnë më tepër afërsi fizike janë të predispozuar edhe për të jetuar më gjatë bashkë.

Çiftet që nuk para flenë bashkë, nuk kanë lidhje shumë të forta, të rrish përqafuar në fund të ditës është më mirë se sa të bësh seks dhe vetëm seks./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: