Connect with Us

Kujdes!/ Këto janë sjelljet e një partneri abuziv

Kuriozitete

Kujdes!/ Këto janë sjelljet e një partneri abuziv

Publikuar

-

partner abuziv

Batuta me mesazhe sekrete

Shpesh batutat sekrete mund të kenë kuptime  të fshehura. Këto të fundit mund të kenë shumë ndikim në vetëbesimin e dikujt .  Kjo është abuzive, pasi mund të lerë të kuptohen shumë gjëra të cilat mund të perceptohen edhe si ofenduese.

Fyerjet

Nëse  çdo diskutim e mbyllni me ofendime, atherë me siguri ka diçka që nuk shkon mes jush. Ofendimi dhe poshtërimi janë një nga sjelljet kryesore të abuzuesve emocionalë.

Krijimi i ndjesisë së fajit

Qëllimi i krijimit të ndjesisë së fajit është shtyrja e personit tjetër për të bërë një veprim që ai nuk do ta bëjë. Le të themi që është thjesht një mënyrë e poshtër manipulimi.

Të tallet me ndjeshmërinë tënde

Kjo është një sjellje që e bëjnë shpesh njerëzit me dy fytyra. Nëse partneri yt tallet me  ndjeshmërinë tuaj, atherër ka ardhur koha që t’i bëni disa pyetje vetes./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: