Connect with Us

Keni parë flokë në ëndërr? Zbuloni kuptimin e saj

Kuriozitete

Keni parë flokë në ëndërr? Zbuloni kuptimin e saj

Publikuar

-

Të ëndërrosh se po humb flokët është një shenjë shumë e zakonshme e pasigurive, sëmundjeve dhe fatkeqësive, kjo nga këndvështrimi tradicional. Sa i takon këndvështrimit psikologjik humbja e flokëve lidhet me humbjen e kontrollit në fushën profesionale dhe në jetë.

Sipas Frojdit flokët kishin një nëntekst seksual dhe prezantonin një objekt falik. Jo rastësisht flokët e grave janë simbol bukurie dhe joshjeje, në disa kultura gratë janë të detyruara që ti mbulojnë flokët me shami ose paruke.

Kuptimi i ëndrrave varion nga ëndrra në ëndërr. Kështu ndryshon kuptimi i ëndrrës në varësi të asaj që bëjmë me flokët në ëndërr.

Ëndërr sikur je pa flokë

Kjo do të thotë se ke kaluar një zhgënjim të madh ose ke shumë probleme dhe ndjehesh i pasigurtë.

Flokë që rriten

Kjo është një ëndërr e mirë, do të thotë se po fiton besim në vete forcë dhe shëndet.

Ëndërr sikur pret flokët

Nëse prisni flokët kjo tregon se ka diçka në mënyrën se si mendoni që duhet ndryshuar. Një prerje flokësh tregon situate dhe role të reja sociale të cilat duhet ti provoni./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: