Connect with Us

Njihuni me 9 trendet e makijazhit për këtë pranverë që s’janë fare të zakonshme

Fashion

Njihuni me 9 trendet e makijazhit për këtë pranverë që s’janë fare të zakonshme

Publikuar

-

Është pikërisht koha për të eksperimentuar me makijazhin muajt e ardhshëm, por më parë iu japin disa ide brilante.

Nga pluhurat e syve te rimeli apo buzëkuqi, asgjë nuk është e zakonshme në trendet e makijazhit të pranverës 2019.

1.Makijazhi i syve me ngjyrat e ylberit

2.Peneli i guximshëm

3.Makijzhi njëngjyrësh

4.Fytyra me shumë shkëlqim

5.Rimeli me ngjyra

6.Buzëkuqët neon

7.Makijazhi shkëlqyes

8.Shkëlqimi bronz në të artë

9.Makijazhi rozë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTOT- Modelja e famshme nuk ndalet/ Shfaqet më seksi se kurrë me bikini

Publikuar

-

Nga

Modelja e famshme Emily Ratajkowksi ka ndezur rrjetin teksa ka pozuar me rroba banjo duke treguar edhe një herë linjat e saj perfekte. Modelja ka publikuar këtë veshje që është pjesë e koleksionit më të ri të saj dhe duket tejet seksi teksa i reklamon ato. Bukuroshja duket se ka gati linjën e saj të […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Sfida më e re që po “pushton” Instagramin/ Si të ktheni jastëkun në fustan

Publikuar

-

Nga

Personazhet e njohur dhe kryesisht bloggeret kanë realizuar sfidën më të fundit të ‘Instagram-it’. Angelina Kotorri, Sarah Berisha janë disa nga bloggeret që e “përqafuan” menjëherë këtë sfidë. Të “veshësh” jastëkun e gjumit me një rrip në mes dhe çantën në krahë, është trendi më i fundit në rrjetet sociale. Me jastëkët shumëngjyrësh, gotat e […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: