Connect with Us

Gruaja më e vjetër në planet bëhet pjesë e Guiness/Sekreti i saj është i veçantë

Life Style

Gruaja më e vjetër në planet bëhet pjesë e Guiness/Sekreti i saj është i veçantë

Publikuar

-

Ajo zgjohet çdo ditë në orën 6 të mëngjesit dhe argëtohet duke studiuar matematikë.Është 116 vjeç dhe është gruaja më e moshuar në planet.

Lndur në Japoni,ajo quhet Kane Tanaka. 116-vjeçarja ka marrë titullin e “Gruas më të vjetër në planet” dhe është bërë pjesë e librit të Rekordeve Guiness.

Gruaja e cila ka lindur në vitin 1903, ka 4 fëmijë dhe ka bërë një jetë mjaft aktive.

Chiyo Miyako, ishte gruaja e cila mbante rekordin e mëparshëm dhe ndërroi jetë në moshën 117-vjeçare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi Ditën e sotme hëna do të jetë e vendosur në shenjë n tuaj. Edhe pse do të favorizoheni nga forca të mëdha dhe shpresa, do të keni nevojë të mbaheni shumë fort. Vonesat dhe ngadalësimet që janë të pashmangshme në këtë periudhë kërkojnë që ju të bëni gjëra pa nxitim . Deri të enjten […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Sot në serialin Lule të vetmuara/ Gokhan i shpreh dashurinë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Seher i jep para Meralit por pa e kuptuar kjo e fundit. Meral kërkon leje nga Ferideja që të shkojë të festojë ditëlindjen e një mikeshe. Feride nuk i jep leje Meralit me frikën prej ndonjë rreziku. Meral vendos të dalë fshehtas nga konvikti. Xhemre dhe Gokhan takohen në parkun e lojërave dhe gjatë bisedës […]

LEXO TE PLOTE