Connect with Us

Keni parë merimangë në ëndërr? Ja kuptimi i saj

Kuriozitete

Keni parë merimangë në ëndërr? Ja kuptimi i saj

Publikuar

-

Çdo të thotë të shohësh në ëndërr merimanga? Deri më tani i kemi dhënë kuptime nga më të ndryshmet. Dikush na ka shpjeguar me pak fjalë se “është mbarësi”, e ndërsa të tjerë e lidhin me ndonjë “siklet” që po kalon.

Por ka edhe kuptime të tjera të cilat mund t’i zbuloni më poshtë.

1.Kujdes nga manipulimet!

Merimangat lidhen gjithashtu me manipulimin. Nëse ëndrra përsëritet, do të thotë se po manipuloheni nga dikush ose po manipuloni dikë. Analizoni situatën për të kuptuar këtë sinjal që ëndrra ju jep.

 

2. Forca toksike në jetën tuaj

Nëse shihni në ëndërr një merimangë helmuese ose shumë të tilla që ju kanë rrethuar, do të thotë se keni disa forca kërcënuese që po kompromentojnë mirëqenien tuaj.

3. Shumë energji femërore

Merimangat përfaqësojnë fuqinë femërore.  Kur shihni ëndrra me to me siguri prania e një femre me shumë energji po ndikon tek ju.

4. Po bëni progres me qëllimet tuaja

Nëse shihni një merimangë që zvarritet në ëndërr, tregon që jeni në rrugën e duhur. Po arrini objektivat që i keni vënë vetes dhe se jeni gati për të ndryshuar jetën tuaj personale, apo atë profesionale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: