Connect with Us

Kushërinjtë/ Vëllezërit dhe motrat nga një nënë tjetër

Kuriozitete

Kushërinjtë/ Vëllezërit dhe motrat nga një nënë tjetër

Publikuar

-

kusherinj vellezer dhe motra

Shpesh flasim për vëllezërit dhe motrat  si miqtë e parë që kemi gjatë fëmijërisë tonë. Por harrojmë që edhe kushërinjtë luajnë një rol të rëndësishëm në fëmijërinë tonë.

Le të themi që miqësia mes kushërinjve  është një miqësi speciale brenda së njetës pemë gjenealogjike, kjo do të thotë se ata kanë një vend të veçantë në jetën tonë dhe në mendimet e kujtimet tona.

Kush ka pasur kënaqësinë që të rritet me kushërinjtë në krah e di se sa lumturi sjell kjo pjesë në fëmijëri. Mbrëmjet teksa luan, apo darkat në shtëpi krah tyre janë thjesht të paharrueshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: