Connect with Us

Pastiçeria e fëmijëve me autizëm/ Luftojnë paragjykimet me ëmbëlsi

Kuriozitete

Pastiçeria e fëmijëve me autizëm/ Luftojnë paragjykimet me ëmbëlsi

Publikuar

-

Pasticeria e femijeve me autizem

Miell dhe sheqer, ëndrra e qartë e një nëne “ Autizmi nuk është ndëshkim”. E gjithë kjo është receta fituese e Ëmbëlsojmë Autizmin, një  pastiçeri shumë e veçantë ku shtatë të rinj me autizëm luftojnë çdo ditë paragjykimet duke praktikuar pasionin e tyre.

Pastiçeria e tyre gjendet në  Treviso, të rinjtë  mbështeten nga një sërë profesionistësh si dhe vullnetarë në krijimin dhe në prodhimin e ëmbëlsirave të çdo lloji. Më shumë se një hobi, për ta kjo është një punë e mirëfilltë.

“ Ne këtu nuk bëjmë biskota vetëm për të zënë kohën, këtu të rinjve u mësohet profesioni, këtu mbjellim tek ta farën e kreativitetit dhe u mësojmë që të prodhojnë ëmbëlsira të shijshme dhe cilësore. 90 përqind e produkteve që përdorim vijnë  nga Pulia. Sa për sekretin e suksesit të pastiçerisë, padyshim që është bashkëpunimi.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Këpucët me taka nuk dëmtojnë vetëm këmbët/ Këto janë 3 pjesët e trupit që rrezikojnë të dëmtohen nëse i mbani veshur për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Nga

71 përqind e femrave kanë dhimbje të madhe tek këmbët kur qëndrojnë gjatë mbi këpucët me taka.  Por nuk ndikojnë negativisht vetëm tek këmbët por edhe në pjesë të tjera të trupit siç janë legeni, gjunjët dhe shpina. Kur vishni taka balanca juaj e trupit nuk është e drejtë. Duke qëndruar për shumë kohë mbi […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTO-10 fakte rreth gjeneve që shpjegojnë gjithë jetën tonë

Publikuar

-

Nga

Gjenet tona na bëjnë ato që jemi dhe përcaktojnë shumë situata në jetën tonë. Për të kuptuar ADN është si të zgjidhësh një mister që hedh dritë në shumë gjëra të zakonshme që na ndodhin. Për shembull, shkencëtarët zbulojnë se si gjenet tona mund të ndikojnë në zakonet tona të ngrënies, pse mund të jetë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

2020 po troket/ Këto janë destinacionet që nuk duhet t’i lini pa vizituar vitin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Ekzistojnë 2 lloj njerëzish në këtë botë: ata që ndërmarrin udhëtime në minutën e funsit dhe ata që planifikojnë një udhëtim disa kohë më parë. Disa njerëz pëlqejnë udhëtimet e shkurtëra dhe vendosin të kalojnë disa ditë pushime për të kaluar kohën e tyre të lirë. Ndërsa disa të tjerë zgjedhin udhëtimet e gjata dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

6 arsyet pse nuk duhet të flini në anën tuaj të djathtë/ Ndikojnë në shëndet

Publikuar

-

Nga

Disa nga problemet më të rënda kronike si urth dhe dhimbja e shpinës mund të shkaktohen nga fjetja në anën e gabuar. Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është të shijosh një gjumë të mirë gjatë natës. Bright Side zbuloi se si disa nga problemet me të cilat ndeshemi në jetën tonë mund […]

LEXO TE PLOTE