Connect with Us

Zbuloni se çfarë ndodh nëse flini 1 orë gjumë në mesditë

Kuriozitete

Zbuloni se çfarë ndodh nëse flini 1 orë gjumë në mesditë

Publikuar

-

Grate kane nevoje per me shume gjume se burra

Specifikisht, një orë gjumë ul presionin e gjakut, kësisoj pasi të zgjoheni do jeni të mbushur me energji pozitive dhe do ndiheni mjaft mirë.

Sipas një studimi të fundit, një orë gjumë në ditë i bën shumë mirë shëndetit tuaj.

Një nga bashkëautorët e studimit, Dr. Manolis Kallistratos, është shprehur në këtë mënyrë: “Bazuar në gjetjet tona, nëse dikush ka luksin që të bëjë një sy gjumë gjatë ditës, do ketë benefite të mëdha për sa i përket presionit të gjakut.”

I gjithë ky lajm mund të tingëllojë si një lajm perfekt për gjumashët, mirëpo edhe ju të tjerët që nuk keni marrëdhënie të mira me gjumin, për të mirën tuaj, duhet të përpiqeni ta bëni pjesë të rutinës suaj “një sy gjumë.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: