Connect with Us

Gjobë nëse vjen erë e keqe dhe përdor alkol në transport publik

Kuriozitete

Gjobë nëse vjen erë e keqe dhe përdor alkol në transport publik

Publikuar

-

Në qytetin Kluj në Rumani,era e keqe është një nga problemet kryesore për personat që përdorin transportin publik dhe pasagjerët e autobusave ankohen se njerëzit me rroba të pista vijnë erë të keqe.

Për këtë arsye, bashkia e qytetit do të aplikojë gjobë ndaj këtyre personave.

Sipas ligjit të ri, ata do të paguajnë 21-42 euro.  Kryebashkiakut i qytetit, ka sqaruar se kjo është një përpjekje për të reduktuar njerëzit që nuk lahen dhe ato që konsumojnë shumë alkool.

Gjithashtu pasagjerët janë ankuar se janë bezdisur nga studentët që dalin natën dhe konsumojnë shumë alkool.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: