Connect with Us

Harrojeni  termin “ llafe  grash” që sot e tutje  do të thoni “llafe  burrash”

Kuriozitete

Harrojeni  termin “ llafe  grash” që sot e tutje  do të thoni “llafe  burrash”

Publikuar

-

burrat dhe thashethemet

Zakonisht njerëzit mendojnë se gratë janë ato që merren më shumë me thashetheme. Sipas një mendimi stereotipik, gratë mblidhen bashkë dhe flasin për gra të tjera që njohin, ose nuk njohin. Megjithatë studimet e reja tregojnë që burrat i kanë qejf thashethemet po aq sa gratë.

Një studimi të drejtuar nga Kaspersky Lab, ka rezultuar në rezultate aspak të pritshme sa i takon gjinisë së personave që  i duan thashethemet.

Sipas këtij studimi burrat janë më skurpolozë se gratë kur flasin për dikë tjetër. Ama në rrjetet sociale ata i harrojnë këto skrupuj dhe fillojnë të përgojojnë madje edhe të përndjekin çdokënd./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: