Connect with Us

5 mënyra që do na motivojnë që të bëjmë ushtrime fizike

Life Style

5 mënyra që do na motivojnë që të bëjmë ushtrime fizike

Publikuar

-

Në këtë artikull do iu njohim me 5 mënyra të cilat si me “magji” do ju motivojnë që të bëni ushtrime fizike.

Së pari, tregojini personave që njihni se po harxhoni një pjesë të kohës suaj për t’u marrë me ushtrime fizike. Kjo do bëjë të mundur që motivimi të zgjasë për shumë kohë pasi është e sigurt që do përpiqeni më shumë për t’ju treguar të tjerëve që ia dilni mbanë.

Së dyti, lini një takim me mjekun. Ky i fundit do t’ju tregojë se sa e rëndësishme është që të merreni me aktivitet të rregullt fizik.

Së treti, punësoni një trajner personal për vetëm një orë në ditë. Një profesionist i mirë gjithnjë ia del që të përmbushë kërkesat tuaja siç dëshironi.

Së katërti, mundohuni që të ushtroheni gjatë gjithë përditshmërisë. Për shembull, teksa ecni, përshpejtoni ecjen. Mos merrni ashensorin, por gjithmonë përdorni shkallët.

Së pesti, fokusohuni tek gjërat që doni dhe mendoni për rezultatet që gjithmonë keni ëndërruar. Si do jetë trupi pas ushtrimeve intensive? A do jeni më i lumtur? Pra mendoni pozitivisht dhe me kalimin e kohës, ajo çka keni ëndërruar do iu kthehet. Por mos harroni, STËRVITUNI!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE