Connect with Us

Zgjidh një buzëkuq dhe zbulo diçka interesante mbi personalitetin tënd

Life Style

Zgjidh një buzëkuq dhe zbulo diçka interesante mbi personalitetin tënd

Publikuar

-

1. BUZËKUQI I ZI- Të kesh prestigj është shumë e rëndësishme për ty. Je e pavarur, preferon të kesh kontrollin e gjithçkaje dhe ke edhe një temperament shumë të fortë. Je konvencionale dhe konservatore. Konsiderohesh si njeri shumë serioz, porn ë të njëjtën kohë i shndritshëm dhe zbavitës. Personaliteti yt shumë autoritar ndonjëherë mund të bëjë me turp miqtë dhe familjarët.

2. BUZËKUQI PORTOKALLI- Kjo është një ngjyrë e ngrohtë, që do të thotë se personi që e ka zgjedhur është optimist, ekstravagant dhe ekstrovers. Mund të konsiderohesh edhe njeri miqësor. Me sens humori dhe përgjithësisht shumë të këndshëm. Herë pas here je edhe agresiv dhe këmbëngulës. Megjithatë je edhe tip i festiv, ke aftësi për të qenë zëdhënës ose një lider.

3. BUZËKUQI BOJËKAF- Je shumë realiste, e ndershme dhe e shëndetshme. Ke shumë siguri tek vetja dhe stabilitet. Njerëzit të përcaktojnë si të sinqertë, miqësore dhe shumë të pranueshme në marrëdhëniet e tyre. Ke përgjegjësi të mëdha dhe merr me seriozitet gjithçka që të besohet.

4. BUZËKUQI I VERDHË- Kjo është ngjyra e dispozicionit, gëzimit dhe lumturisë. Ke personalitet shumë kreativ, idealist dhe ke mendime të mëdha. Ndonjëherë ke kokën “mes reve”. Je shumë kritikuese dhe je edhe natyrë perfeksioniste.

5. BUZËKUQI I GJELBËR- Kjo do të thotë që je shumë e lidhur me natyrën. Je e ekuilibruar, por mund të jesh edhe njeri që nuk ke qetësi e ke ankth. Njerëzit që zgjedhin këtë buzëkuq janë të sjellshëm, të ndjeshëm dhe bujarë. Nëse dikush është në krizë, mund të kenë besim tek ty se do i ndihmosh të kenë kontrollin. Kujdes, sidomos nga fqinjët.

6. BUZËKUQI I KUQ- Je njeri që beson lehtë, optimist dhe ekstrovers dhe shumë kurajoze. Në seksualitet je shumë intensive dh eke një instikt të madh për mbijetesë. Kërkon gjithnjë të jesh në qendër të vëmendjes dhe të kesh shumë gjallëri dhe emocione, ndaj përfundon që tërheq shumë vetë rreth vetes.

7. BUZËKUQI BLU- Je konservatore dhe e besuar. Pavarësisht kujdesit që tregon, beson gjithnjë tek njerëzit që ke rreth teje. Mendon gjithnjë para se të flasësh apo reagosh dhe nuk je njeri impulsiv. Për të shprehur vetveten ke nevojë për shumë kohë. Je shumë e sinqertë dhe e merr gjithçka me shumë seriozitet.

8. BUZËKUQI I BARDHË- Ngjyra e bardhë është ajo më pak e zgjedhura, por njerëzit që kalojnë tranzicione në jetë e zgjedhin prej atyre momenteve. Kjo është ngjyra simbol i nisjeve të reja, fazave të reja, edhe jetës së re. janë njerëz të pastër përsa i përket higjenës dhe pastërtisë. Njerëzit që e zgjedhin janë optimist, pozitivë dhe të mprehtë. Gjithashtu, ajo që zgjedh një buzëkuq të tillë, konsiderohet si njeri i ndjeshëm, i mençur dhe shumë i rezervuar, që di të ruajë sekrete./in tv

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: