Connect with Us

Nuk të pëlqen puna që bën?/ Ndalo dhe lexo këtë artikull

Kuriozitete

Nuk të pëlqen puna që bën?/ Ndalo dhe lexo këtë artikull

Publikuar

-

nese nuk te pelqen puna qe ben

Ndalo dhe mendo pak për të gjitha aftësitë e tua, mos ki frikë të rrezikosh, puna që ti do nuk do të vijë vetë.

Kap momentin e duhur, sigurohu që të besosh tek vetja, por mbi të gjitha që të  vendosësh në praktikë atë që ke mësuar.

Shpesh kemi nevojë që të na mbyllet një derë për të hapur disa  dritare pozitiviteti, kështu që mos u demoralizo.

Shëndeti yt, varet nga zgjedhjet e tua mos e harro kurrë këtë.

Nëse vazhdon të qendrosh  në vendin e punës që ke, mund të sëmuresh. Nëse beson tek mundësitë që mund të të japë jeta, largohu dhe mundohu që të fillosh punën që meriton.

Është shumë e rëndësishme që ti të jesh i lumtur me punën që bën dhe me atë që do të arrish në jetë.

Suksesi professional, jo gjithmonë lidhet me një punë të mirë, apo me një pagesë të lartë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: