Connect with Us

Foshnja erdhi në jetë 6.8 kg/Rrëfehet nëna:”Sikur po më dilnin brinjët nga vendi”

Kuriozitete

Foshnja erdhi në jetë 6.8 kg/Rrëfehet nëna:”Sikur po më dilnin brinjët nga vendi”

Publikuar

-

Joi Buckley e solli në jetë vajzën e saj, Harper që peshoi plot 6.8 kg, në Nju Jork.

Vogëlushja kishte peshën e një fëmije 6-muajsh dhe u lind me flokë bjondë të rritur plotësisht.

Për ta sjellë në jetë Harper, u deshën tre mjekë, një “vakum” mjekësor si dhe një ndërhyrje cezariane.

E porsalindura ndodhet aktualisht e lidhur pas një makinerie që e ndihmon të marrë frymë dhe po monitorohet me kohë të plotë.

Nëna e saj u shpreh për dhimbjet gjatë lindjes:

Ndihesha sikur isha goditur nga dy traktorë. Ishte shumë e dhunshme. Sikur po më dilnin brinjët nga vendi.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: