Connect with Us

Sot në “Bixhoz me dashurinë”/ Shivai dhe Anika kalojnë çaste romantike 

Life Style

Sot në “Bixhoz me dashurinë”/ Shivai dhe Anika kalojnë çaste romantike 

Publikuar

-

Shakti i dhuron Pinkit një lule me gjemba dhe i thotë se i shkon karakterit të saj. Pinki mërzitet dhe e hedh lulen. Gori kthehet në shtëpi dhe i bashkohet lojës. Ajo duhet të mbyllë sytë dhe të gjejë Omin. Gori e gjen Omin dhe ai gëzohet. Om duhet t’i recitojë disa vargje romantike Gorit.

Gori e falenderon Omin anglisht. Ai habitet. Anika dhe Shivai duhet t’i dhurojnë njëri-tjetrit diçka nga shtëpia. Anika nuk arrin të gjejë një dhuratë dhe i thotë Shivait se dhurata më e mirë për të është vetë ajo. Shivai i dhuron Anikës letrat e kujdestarisë së Sahilit.

Ajo thotë se kjo është dhurata më e bukur dhe përlotet. Komisari Kureshi pyet Bavjan nëse ka ndjenja për Rudrën. Bavja e mohon. Rudrës i mungon Bavja por nuk e pranon.

Ai telefonon Bavjan por i përgjigjet komisari. Ai i thotë Rudrës se Bavja është e zënë me martesën. Gjyshja njofton familjen se ka gjetur datën për dasmën e Anikës dhe Shivait dhe është vetëm një javë larg. Shivai mezi pret të martohet.

Gjyshja shpall ceremonitë që do mbahen përpara dasmës. Një person me emrin Bansi kërkon gjyshen. Bansi fton gjyshen në dasmën e vajzës së tij Sumanit. Gjyshja nuk mund të shkojë për shkak të shëndetit jo të mirë. Ajo mendon të dërgojë në dasmë djemtë por ata janë të zënë.

Gjyshja vendos të dërgojë Anikën dhe Gorin. Gori bën gati valixhen dhe njofton profesorin se nuk mund të shkojë për disa ditë. Om lexon mesazhin dhe bëhet kurioz. Shivai dhe Anika kalojnë disa momente romantike. Shivai i shpreh ndjenjat Anikës dhe e puth./revistawho.com

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Si të kuptoni cilën aromë parfumi duhet të zgjidhni? Zbuloni çfarë thotë shkenca për lëkurën tuaj

Publikuar

-

Nga

Sipas një studimi të fundit nga Lisa Hipgrave, nga The International Fragrance Association, thuhet se aroma jonë natyrale e trupit duhet të ndërveprojë me parfumin të cilin ju zgjidhni.

“Çdo njeri ka një aromë unike, që ne besojmë se lidhet me sistemin imunitar dhe ndikohet nga ku jetojmë dhe nga çfarë hamë. Kjo do të thotë se zgjedhja e një parfumi nuk varet vetëm nga notat e parfumit, por edhe nga mënyra si do të ndërveprojë me erën natyrale të trupit.”

Për lëkurat e yndyrshme rekomandohen parfume me nota delikate dhe frutore. Me kalimin e orëve, këto aroma intensifikohen dhe qëndrojnë më gjatë. Kërkoni për parfume me limon, dëllinjë, bergamot, vanilje, myshk dhe mente.

Për lëkurat e thata rekomandohen aroma të pasura, drunore dhe pikante pasi janë më jetëgjata se në lëkurat e yndyrshme. Kërkoni parfume me piper të kuq, kardamom dhe qimnon. Nëse anoni nga parfumet unikë, kërkoni për nota shafrani, karafili dhe nenexhiku.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Koka e një luani dhe bishti i një dragoi/ Shokohet 19 vjeçari, kap peshkun e pazakontë gjatë peshkimit

Publikuar

-

Nga

Sy gjigandë dhe një bisht tepër i madh për një peshk normal. 19-vjeçari Oscar Lundahl gjatë peshkimit është habitur kur ka parë që në grepin e tij ra një peshk tjetër aspak i zakontë.

Ndërkohë që priste, Oscar thotë se ndjeu diçka vërtet të madhe që po tërhiqte grepin dhe reagoi menjëherë.

Në një intervistë për mediat, Oscar shpjegoi:

Nuk kam parë diçka të tillë më parë. Duket shumë i çuditshëm, pak si dinosaur. Unë nuk e dija se çfarë lloji peshku ishte, por kolegu im ishte më informuar.”

Sipas ekspertëve në Norvegji ku u kap edhe peshku, bëhet fjalë për ‘ratfish’ një i ‘afërm’ me peshkaqenin dhe është rreth 300 milion vjet e vjetër si specie.

Emri i tyre latin Chimaeras Monstrosa Linnaeus rrjedh nga një përbindësh mitik grek me kokën e një luani dhe bishti të një dragoi.

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Mos e bëni këtë gabim”/ Ekspertët e kibernetikës tregojnë rrezikun e marrjes “borxh” të karikuesit

Publikuar

-

Nga

Keni marrë borxh një karikues të dikujt që nuk e njihni? Keni bërë një gabim shumë të madh. Sipas ekspertëve të sigurisë kibernetike ky është një gabim i madh.

Eksperti Charles Henderson thotë se:

“Në 2019, kjo përbën një gabim shumë të madh. Ka disa gjëra në jetë që nuk mund t’i marrësh borxh. Nëse jeni në një udhëtim dhe papritmas kuptoni se keni harruar mbathjet e çorapet. Besoj se nuk do t’i kërkonit një bashkudhëtari që t’ia merrni borxh? Do të shkonit në një dyqan e do të blinit të reja”, nënvizon ai.

Henderson udhëheq një ekip hakerash që klientët i punësojnë për të thyer sistemet e kompjuterëve të tyre me qëllim që të zbulojnë pikat e dobëta. Që kur hakerat kanë gjetur mënyrën për të implantuar karikuesit me viruse që mund të “rrëmbejnë” pajisje dhe kompjuterë, ekipi i tij i këshillon klientët që të bëhen paksa mosbesues ndaj karikuesve të të tjerëve.

LEXO TE PLOTE