Connect with Us

Sot në “Bixhoz me dashurinë”/ Shivai dhe Anika kalojnë çaste romantike 

Life Style

Sot në “Bixhoz me dashurinë”/ Shivai dhe Anika kalojnë çaste romantike 

Publikuar

-

Shakti i dhuron Pinkit një lule me gjemba dhe i thotë se i shkon karakterit të saj. Pinki mërzitet dhe e hedh lulen. Gori kthehet në shtëpi dhe i bashkohet lojës. Ajo duhet të mbyllë sytë dhe të gjejë Omin. Gori e gjen Omin dhe ai gëzohet. Om duhet t’i recitojë disa vargje romantike Gorit.

Gori e falenderon Omin anglisht. Ai habitet. Anika dhe Shivai duhet t’i dhurojnë njëri-tjetrit diçka nga shtëpia. Anika nuk arrin të gjejë një dhuratë dhe i thotë Shivait se dhurata më e mirë për të është vetë ajo. Shivai i dhuron Anikës letrat e kujdestarisë së Sahilit.

Ajo thotë se kjo është dhurata më e bukur dhe përlotet. Komisari Kureshi pyet Bavjan nëse ka ndjenja për Rudrën. Bavja e mohon. Rudrës i mungon Bavja por nuk e pranon.

Ai telefonon Bavjan por i përgjigjet komisari. Ai i thotë Rudrës se Bavja është e zënë me martesën. Gjyshja njofton familjen se ka gjetur datën për dasmën e Anikës dhe Shivait dhe është vetëm një javë larg. Shivai mezi pret të martohet.

Gjyshja shpall ceremonitë që do mbahen përpara dasmës. Një person me emrin Bansi kërkon gjyshen. Bansi fton gjyshen në dasmën e vajzës së tij Sumanit. Gjyshja nuk mund të shkojë për shkak të shëndetit jo të mirë. Ajo mendon të dërgojë në dasmë djemtë por ata janë të zënë.

Gjyshja vendos të dërgojë Anikën dhe Gorin. Gori bën gati valixhen dhe njofton profesorin se nuk mund të shkojë për disa ditë. Om lexon mesazhin dhe bëhet kurioz. Shivai dhe Anika kalojnë disa momente romantike. Shivai i shpreh ndjenjat Anikës dhe e puth./revistawho.com

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Ojkys i rikthehet kujtesa, qorton Zejnepin që e braktisi/ Ja çfarë do të ndodhë nesër në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ugur i tregon nënës së tij që Ojky vuan nga një sëmundje. Xhandan vendos të shesë makinën për të paguar terapinë e Ojkysë. Xhemal kërkon të kalojë kohë me Ojkyn dhe Zejnep e ndihmon. Ugur ndodhet në rrezik. Ai kërkon paratë nga Sabriu por kërcënohet me jetë. Ugurin e lënë pa ndjenja dhe e çojnë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E urreni qafën e trashë dhe fytyrën e mbushur/ 13 këshillat më efikase që iu ndihmojnë të digjni kaloritë e tepërta në këto pjesë

Publikuar

-

Nga

Shtimi i kileve të tepërta duket më së shumti në fytyrë. E vërteta është se shtimi i kileve në pjesën e qafës apo fytyrës nuk janë gjithnjë për shkak të ushqimeve por edhe mënyrës se si flini apo qëndrimit të trupit. Bright Side ka studiuar të gjithë faktorët që ndikojnë në marrjen e kileve të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE