Connect with Us

Tre shenjat që tregojnë se jeni të konsumuar mendërisht dhe keni nevojë për pushim

Kuriozitete

Tre shenjat që tregojnë se jeni të konsumuar mendërisht dhe keni nevojë për pushim

Publikuar

-

raskapitje mendore shenjat

Kur e bën qimen tra

Kur njerëzit e humbin kontrollin edhe kur bëhet fjalë për problemet më të vogla, bëhet fjalë për një  rraskapitje mendore të vazhduar. Në këtë moment njeriu është aq i lodhur sa nuk arrin dot të bëjë dallimin mes një problemi të thjeshtë dhe mes një problem që kërkon më shumë vëmendje për t’u zgjidhur.

Lodhje kronike

Të jesh i raskapitur gjatë gjithë kohës  është shenjë e rraskapitjes mendore. Nuk bëhet fjalë vetëm për lodhje që ndodh vetëm njëherë, por për lodhje që ndodh  gjatë gjithë kohës.   Njerëzit që ndjehen gjatë gjithë kohës të lodhur janë edhe të konsumuar mendërisht.

Ndjesi  e të qenurit  i kotë

Njerëzit mendërisht të konsumuar  nuk arrijnë dot të përmbushin dot  objektivat e tyre.  Duke pasur këtë lloj ndjesie ata nuk kanë më besim tek vetja dhe tek të tjerët dhe ndjehen më pak të aftë për të pranuar sfidat.  Kjo ndjesi sjell dhe probleme  me vetëbesimin./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Pamje mahnitëse/ 15 vendet më të vizituara nga turistët

Publikuar

-

Nga

Faqja e njohur Uber ka përpiluar një listë me 15 vendet më të vizituara nga amerikanët. Meksika është ajo që kryeson listën, opor në mesin e këtyre vendeve gjenden dhe 6 vende europiane. Kjo listë i përket raportit të këtij viti i cili është realizuar në bazë të dhënave në Data Baze. Për më tepër […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E thonë psikologët: Bëni mirë të mos i puthni fëmijët në buzë/ Këto janë 3 arsyet e forta pse nuk duhet ta bëni këtë veprim

Publikuar

-

Nga

Kohë më parë Victoria Beckham postoi një foto të së bijës Brooklyn teksa puthte në buzë të atin, David Beckham. Ajo i uroi ditëlindjen në këtë mënyrë vazjës por rrjeti shpërtheu në kritika për të, duke thënë se nuk është aspak e hijshme dhe e shëndetshme për fëmijën. Në fakt këtë gjë e pohojnë dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

“Njerëzit mendonin se isha e adoptuar”/ Njihuni me dy binjaket më të çuditshme në botë

Publikuar

-

Nga

Motrat 20 vjeçare nga Mbretëria e Bashkuar kanë fituar famë falë dallimeve të tyre të habitshme. Edhe pse kanë të njëjtën datë lindjeje pamja e tyre nuk e tregon aspak faktin se janë motra, aq më pak binjake. Siç është raportuar nga Inside Edition mamaja e Marias dhe Lucit është nga Jamaica ndërsa babai i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Duart tuaja ndryshojnë ngjyrë nga i ftohti/ Ja çfarë paralajmëron kjo shenjë për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Ju ka ndodhur që të dilni jashtë në një ditë të ftohtë dimri pa dorashka dhe me siguri gishtat tuaj kanë marrë një ngjyrë të zbehtë apo të bardhë. Kjo është diçka e zakonshme pasi kjo u ndodh shumë njerëzve, ku pas ngrohjes ata kthehen në ngjyrën normale. Por për disa njerëz kjo mund të […]

LEXO TE PLOTE