Connect with Us

“Ata që nuk më besuan nuk punojnë më në Top Channel”/Dojna Mema rrëfen ‘sekretet’

Kryesore Show Biz

“Ata që nuk më besuan nuk punojnë më në Top Channel”/Dojna Mema rrëfen ‘sekretet’

Publikuar

-

Dojna Mema dallohet për elokuencën dhe pastërtinë që ka në të folur.

Së fundmi moderatorja në një intervistë për revistën ‘Class’ ka rrëfyer emrat e atyre që e kanë ndihmuar në rrugëtimin e saj në ‘Top Media’, si dhe ka treguar se ka patur edhe nga ato që e kanë përçmuar.

‘Kam nisur në ‘Top Albania Radio’ në vitin 2012, kur isha vetëm 19 vjeç. Asokohe, drejtuesit e radios donin që të bëja intervistat në terren, ndërkohë ishte Olti Curri ai që kërkoi më ngulm të isha pjesë e emisionit në studio. Ka qenë i pari që më dha dorë konkretisht. Më pas, kur fillova të njihesha më mirë me kolegët, të gjithë kanë pasur pjesën e tyre. Jonida Aliçkolli, Eno Popi, drejtori artistik i radios Dorian Gjergji dhe Elona Duro, e cila më ka besuar e para programin ‘My Music Chart’ në Digitalb. Ka qenë Elona e cila u bë, si të thuash, kumbara ime e parë në ekran’, ka treguar Dojna.

Sa i takon personave që nuk kanë dashur që Dojna të pikaste si moderatore, ajo shprehet se nuk punojnë më në Top Media. ‘Do të tingëllojë çuditshëm, por shumica e tyre nuk punojnë më në ‘Top’. Mami më tregonte gjithmonë kur isha e vogël: Nëse ty të bie në qafë dikush, do t’i kthehet në një formë’,ka komentuar ajo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: