Connect with Us

Bëni kujdes!/ Këto shenja do t’ju thyejnë zemrën pa pasur pikën e mëshirës

Kuriozitete

Bëni kujdes!/ Këto shenja do t’ju thyejnë zemrën pa pasur pikën e mëshirës

Publikuar

-

do t'ju thyejne zemren pa pike meshire

Bricjapi

Bricjapit nuk i intereson aspak nëse të lëndon. Në mendjen e tij ka gjëra që duken shumë herë më të rëndësishme se  ndjenjat e tua. Kjo është një shenjë shumë e mirë, por në momentet e vështira bëhet totalisht e pashpirt.  Nëse dëshiron që t’i kursesh vetes disa vuajtje mos u lidh kurrë me një Bricjapi. Nuk i dihet  kurrë por herët a vonë do të vijë momenti kur ai do t’ju coptojë zemrën në mënyrën më të keqe të mundshme.

Dashi

Dashi nuk është aq i mirë sa duket. Kur ka për qëllim të lëndojë dikë, mund ta bëjë më mirë se të gjithë. Kjo shenjë do të lëndojë pa u shqetësuar aspak nëse vuan apo jo.  Kjo shenjë do t’ju bëjë shumë keq, pa pasur asnjë arsye. Dashi do t’ju lëndojë thjesht sepse mundet.

Virgjëresha

Kur mbaron një marrëdhënie me një Virgjëreshë, dijeni që çdo gjë e keqe do t’ju kthehet.  Virgjëresha nuk është aq e tmerrshme sa shenjat e tjera, ajo arrin ta ndjejë dhimbjen tuaj. Vetëm se janë aq egoiste sa nuk duan asgjë  dhe askënd më shumë se veten, kështu që në këtë pikë, mund të vuani vetëm./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

“Më heqin stresin”/ Njihuni me vajzën që tronditi njerëzit me hobin e saj të frikshëm

Publikuar

-

Nga

Një 27-vjeçare në Australi, i ka shokuar të gjithë me “fiksimin” e saj për merimangat e mëdha në fytyrë.

Tarni Roebuck nga Queensland, i pëlqen shumë krijesat me 8 këmbë, t’i mbajë në fytyrë dhe t’i filmojë dhe më pas ajo i ndan videot me ndjekësit e saj në Instagram.

Tarni filloi të merreshe me merimanga përpara 4 vitesh dhe thotë se ato janë një formë terapie për fytyrën pasi janë shumë te lehta dhe kur ecin duket sikur e masazhojnë.27-vjeçarja thotë gjithashtu se gjatë këtyre viteve nuk është pickuar asnjë herë të vetme nga to dhe se do që t’u tregojë njerëzve që merimangat nuk kanë pse të jenë krijesa të frikshme.

Ajo thotë se:

“Ndihem shumë e relaksuar dhe shpesh edhe emocionuar sidomos nëse jam duke mbajtur ndonjë nga speciet e mia të preferuara. Më pëlqejnë më shumë merimangat me mëdha. Më pëlqen shumë të kaloj kohë me merimangat të cilat më shërbejnë si antistres dhe më ndihmojnë që të kujtohem të shijoj gjërat që më rrethojnë.”

 

 

***

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Janë totalisht jobesnikë/ Cila shenjë e horoskopit tradhëton më shumë?

Publikuar

-

Nga

Cift-shok me ishin

Edhe pse shumë herë është thënë se shenja e binjakëve për shkak të “dy fytyrave” të saj është më e prirur të tradhëtojë, astrologët kanë thënë së fundmi se shenja më jobesnike e horoskopit është peshku. Ato ndjekin impulset dhe duan të qëndrojnë me njerëz që kanë të njëjtin këndvështrim për gjërat.

Personat e lindur nën këtë shenjë, janë nën ndikimin e shtysave emocionale shumë të thella. Janë romantikë dhe ëndërrues. Nëse janë vërtet të dashuruar me partnerin që kanë në krah, nuk tradhtojnë.

Nëse nuk janë shumë të lidhur me personin me të cilin shoqërohen, mund të kenë më shumë se një marrëdhënie njëkohësisht, pa u zbuluar, pasi janë pak gënjeshtarë nga natyra.Pra këta njerëz janë jobesnikë, por vetëm nëse nuk janë totalisht të dashuruar me partnerin.

 

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Përfiton shifra marramendëse vetëm për të fjetur në hotel/ Njihuni me 25 vjeçarin milioner

Publikuar

-

Nga

Britaniku i cili është bërë i njohur tashmë për udhëtimet e tij luksoze, Aleks Shanon,  duket se ka një nga punët më të bukura, atë të udhëtimeve dhe fjetjes në hotelet më luksoze të botës.

Edhe pse nuk është milioner, ai jeton si i tillë dhe madje paguhet. Ai shkon të flejë nëpër hotele luksoze, që të bëjë një vlerësim të shërbimit të produkteve të tyre më cilësore.

Ai thotë se vetëm nga kjo punë ka fituar rreth 55 mijë dollarë për një vit e gjysmë, dhe hotelet i kanë ofruar shërbimin maksimal.

LEXO TE PLOTE