Connect with Us

Keni probleme me gjumin? Zbuloni se çfarë duhet të bëni

Life Style

Keni probleme me gjumin? Zbuloni se çfarë duhet të bëni

Publikuar

-

Që të mos përpëlitesh në shtrat dhe e nesërmja të mos të të gjejë me rrathë të zinj gjigantë poshtë syrit, përpiqu të:

Mbash dhomën të pastër dhe ndërroji shpesh çarçafët. Studimet tregojnë se njerëzit flenë më me lehtësi në një ambjent të pastër.

Mos hash darkë vonë dhe mos konsumosh ushqime të vështira për t’u tretur. Stomakun do ta kesh si të rënduar dhe ta harrosh gjumin.

 

Shmang (sa më shumë) konsumin e produkteve që përmbajnë kafeinë. Do të kesh probleme edhe nëse i konsumon disa orë para gjumit.

 

Pi pak qumësht ose çaj të ngrohtë.

 

Ekspertët theksojnë se mbajtja e telefonit afër krevatit ta përkeqëson gjumin. Madje, duhet të mos e përdorësh telefonin të paktën gjysmë ore para se të shtrihesh në shtrat. Ndërkohë sugjerohet të:

Meditosh

 

Dëgjosh muzikë (klasike)

 

Pak “aktivitet fizik” (shtriqje muskulare)

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Gënjeshtrat më të zakonshme që këto shenja të horoskopit thonë për të dalë nga situata

Publikuar

-

Nga

Dashi “Jam mirë.” Një Dashi do të ju tregojë gjithmonë se është në rregull edhe kur nuk është në rregull. ajo do ta bëjë të duket sikur ajo ka gjithçka së bashku edhe kur nuk mund të ishte më larg nga e vërteta. Ajo e bën këtë për të bindur veten se nuk ka asgjë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Marrëdhëniet e vështira të dashurisë/ Njihuni me shenjat e horoskopit që nuk dorëzohen para sfidave

Publikuar

-

Nga

Peshqit Peshqit janë njerëz jashtëzakonisht të sjellshëm dhe kanë tendencë të shohin më të mirën te të tjerët, edhe kur nuk është aty. Ata janë romantikë nga natyra, kështu që nëse gjërat nuk janë aq perfekte sa mund të jenë, Peshqit do të zbukurojnë detajet në imagjinatën e tyre. Ka një pjesë të kësaj shenje […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Kanë aftësi të shkëlqyera për të dalë nga situata/ Shenjat e horoskopit që e bëjnë më mirë rolin e avokatit

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre. Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit […]

LEXO TE PLOTE