Connect with Us

Keni probleme me gjumin? Zbuloni se çfarë duhet të bëni

Life Style

Keni probleme me gjumin? Zbuloni se çfarë duhet të bëni

Publikuar

-

Që të mos përpëlitesh në shtrat dhe e nesërmja të mos të të gjejë me rrathë të zinj gjigantë poshtë syrit, përpiqu të:

Mbash dhomën të pastër dhe ndërroji shpesh çarçafët. Studimet tregojnë se njerëzit flenë më me lehtësi në një ambjent të pastër.

Mos hash darkë vonë dhe mos konsumosh ushqime të vështira për t’u tretur. Stomakun do ta kesh si të rënduar dhe ta harrosh gjumin.

 

Shmang (sa më shumë) konsumin e produkteve që përmbajnë kafeinë. Do të kesh probleme edhe nëse i konsumon disa orë para gjumit.

 

Pi pak qumësht ose çaj të ngrohtë.

 

Ekspertët theksojnë se mbajtja e telefonit afër krevatit ta përkeqëson gjumin. Madje, duhet të mos e përdorësh telefonin të paktën gjysmë ore para se të shtrihesh në shtrat. Ndërkohë sugjerohet të:

Meditosh

 

Dëgjosh muzikë (klasike)

 

Pak “aktivitet fizik” (shtriqje muskulare)

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE