Connect with Us

Këto janë shenjat  që tregojnë mungesën e Omega 3 tek gratë

Life Style

Këto janë shenjat  që tregojnë mungesën e Omega 3 tek gratë

Publikuar

-

shenja qe tregojne mungesen e omega 3

Obezitet

Yndyrnat omega 3 përshpejtojnë aktivitetin qelizor,kjo do të thotë që  stimulojnë edhe metabolizmin qelizor. Nëse dieta juaj nuk përmban mjaftueshëm omega 3, atherë metabolizmi juaj do të ngadalësohet dhe ju nuk do të arrini të humbni dot peshë.

Sëmundje të zemrës

Deri në 40 përqind e të vdekurve nga sëmundjet e zemrës, kanë pasur nivele të larta të kolesterolit LDL. Lajmi i mirë në këtë rast është  që nëse shtoni omega 3 në dietën tuaj mund edhe të shpëtoni nga sëmundjet e zemrës.

Ekezema

Ekzema është një lloj irritimi lëkure që shpesh mund të shkaktohet edhe nga mungesa e Omega 3. Një studim ka dalë në përfundimin se Omega 3 mund të përdoret për kurimin e ekzemës si dhe mund të reduktojë inflamacionin dhe dhimbjen dhe skuqjen./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi Ditën e sotme hëna do të jetë e vendosur në shenjë n tuaj. Edhe pse do të favorizoheni nga forca të mëdha dhe shpresa, do të keni nevojë të mbaheni shumë fort. Vonesat dhe ngadalësimet që janë të pashmangshme në këtë periudhë kërkojnë që ju të bëni gjëra pa nxitim . Deri të enjten […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Sot në serialin Lule të vetmuara/ Gokhan i shpreh dashurinë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Seher i jep para Meralit por pa e kuptuar kjo e fundit. Meral kërkon leje nga Ferideja që të shkojë të festojë ditëlindjen e një mikeshe. Feride nuk i jep leje Meralit me frikën prej ndonjë rreziku. Meral vendos të dalë fshehtas nga konvikti. Xhemre dhe Gokhan takohen në parkun e lojërave dhe gjatë bisedës […]

LEXO TE PLOTE