Connect with Us

Përse nuk ju zë gjumi kur nuk flini në shtëpinë tuaj?

Life Style

Përse nuk ju zë gjumi kur nuk flini në shtëpinë tuaj?

Publikuar

-

Në Ditën Botërore të Gjumit kanë dalë rezultatet e një studim botëror të realizuar nga IHG Hotels & Resorts se përse nuk flejmë mirë jashtë shtëpisë. Është zbuluar se katër nga pesë udhëtarë kanë vështirësi të flenë në një shtrat tjetër. Shumica e njerëzve humbin rreth 58 minuta gjumë çdo natë.

Ndër shkaqet e përmendura për gjumin e parehatshëm, janë: 44%, ndërrimi i vendit, pra kur largohemi nga një mjedis në një tjetër, 35% zhurmat rastësore dhe 35% nga dëshira për të punuar vonë.
Më shumë se dy të tretat, pra rreth 67% e të anketuarve deklaruan se ndjehen më të lodhur kur janë larg shtëpisë. Për të pasur një gjumë sa më të qetë, gati gjysma e tyre, ose provojnë të dëgjojnë muzikë, 47% ose shikojnë televizor, 45%.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Gënjeshtrat më të zakonshme që këto shenja të horoskopit thonë për të dalë nga situata

Publikuar

-

Nga

Dashi “Jam mirë.” Një Dashi do të ju tregojë gjithmonë se është në rregull edhe kur nuk është në rregull. ajo do ta bëjë të duket sikur ajo ka gjithçka së bashku edhe kur nuk mund të ishte më larg nga e vërteta. Ajo e bën këtë për të bindur veten se nuk ka asgjë […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Marrëdhëniet e vështira të dashurisë/ Njihuni me shenjat e horoskopit që nuk dorëzohen para sfidave

Publikuar

-

Nga

Peshqit Peshqit janë njerëz jashtëzakonisht të sjellshëm dhe kanë tendencë të shohin më të mirën te të tjerët, edhe kur nuk është aty. Ata janë romantikë nga natyra, kështu që nëse gjërat nuk janë aq perfekte sa mund të jenë, Peshqit do të zbukurojnë detajet në imagjinatën e tyre. Ka një pjesë të kësaj shenje […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Kanë aftësi të shkëlqyera për të dalë nga situata/ Shenjat e horoskopit që e bëjnë më mirë rolin e avokatit

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre. Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit […]

LEXO TE PLOTE