Connect with Us

Përse nuk ju zë gjumi kur nuk flini në shtëpinë tuaj?

Life Style

Përse nuk ju zë gjumi kur nuk flini në shtëpinë tuaj?

Publikuar

-

Në Ditën Botërore të Gjumit kanë dalë rezultatet e një studim botëror të realizuar nga IHG Hotels & Resorts se përse nuk flejmë mirë jashtë shtëpisë. Është zbuluar se katër nga pesë udhëtarë kanë vështirësi të flenë në një shtrat tjetër. Shumica e njerëzve humbin rreth 58 minuta gjumë çdo natë.

Ndër shkaqet e përmendura për gjumin e parehatshëm, janë: 44%, ndërrimi i vendit, pra kur largohemi nga një mjedis në një tjetër, 35% zhurmat rastësore dhe 35% nga dëshira për të punuar vonë.
Më shumë se dy të tretat, pra rreth 67% e të anketuarve deklaruan se ndjehen më të lodhur kur janë larg shtëpisë. Për të pasur një gjumë sa më të qetë, gati gjysma e tyre, ose provojnë të dëgjojnë muzikë, 47% ose shikojnë televizor, 45%.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: